תחנת החלל הבינלאומית
תחנת החלל הבינלאומיתצילום: iStock

גג הבית של אלחנדרו אוטרו בפלורידה נפגע בחודש שעבר מחפץ מתכתי שנפל עליו הישר מהשמיים.

החפץ, גוש מתכת גלילי בגודל של כעשרה ס"מ, אמנם לא היה גדול אבל הגובה הרב ממנו הוא הגיע נתן עוצמה לנפילה שלו והוא הצליח לחדור את גג הבית וכמעט לפגוע בבנו של אלחנדרו.

לאחר חודש בו אלחנדרו ניסה להבין מה מקור החפץ שכמעט ופצע את בנו, נאס"א הודתה השבוע כי גוש מתכת הגלילי היה למעשה חלק שנזרק מתחנת החלל הבינלאומית. לדברי נאס"א, הגוף המתכתי הוצא מהתחנה לפני למעלה מ3 שנים, ומאז הפך לפסולת חלל שהסתובבה סביב כדור הארץ. מסיבה לא ידועה, לפני חודש גוש המתכת נטש את המסלול סביב כדור הארץ והתרסק הישר לתוך הבית של אלחנדרו בפלורידה.

לפי התכנון, הפסולת הייתה אמורה להישרף עם כניסתה מחדש לאטמוספירה של כדור הארץ, אך למרבה ההפתעה היא הצליחה לשרוד לא רק את החיכוך עם האטמוספירה אלא גם את הפגיעה בגג. בראיון לNBC תיאר אלחנדרו את רגע הפגיעה " אני רעדתי. לגמרי לא האמנתי שזה מה שקורה. מה הסיכוי שמשהו ינחת על הבית שלי בעוצמה כזאת שתגרום לכל כך הרבה נזק".

בתגובה לאירוע, נאס"א הבטיחה לפתוח בחקירה בנוגע לסיבה שהפסולת לא נשרפה כפי שתוכנן. הסוכנות עדיין לא הודיעה האם היא עתידה לפצות את אלחנדרו על הפגיעה, ועל השיפוץ הנדרש לגג שלהם.

על אף שהפגיעה מהחלל של עצם כה קטן נראית כמו אירוע עם סיכוי סטטיסטי נמוך במיוחד, מסתבר שגם אירועים כאלו יכולים להתרחש. לפני כשלוש שנים מטאוריט קטן התרסק דרך הגג הישר אל מיטתה של רות המילטון מקנדה. המילטון, שהייתה 66 באותו הזמן, התעוררה באמצע הלילה בעקבות הפיצוץ, ורק אז הבחינה במטאוריט שהתרסק על הכרית שלה ופיספס אותה בסנטימטרים ספורים.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!