שחקני בית"ר הערב בפתח תקוה
שחקני בית"ר הערב בפתח תקוהצילום: האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

הכל כבר מוכן. בית"ר ירושלים עשתה הערב (ראשון) צעד משמעותי אל עבר עונה נוספת בליגת העל שבכדורגל כאשר ניצחה בקלות את האחרונה בטבלה, הפועל פתח תקווה בתוצאה 2:0 באצטדיונה הביתי, אצטדיון המושבה.

דווקא המארחים מתחתית הטבלה הם אלו שעלו ליתרון ראשונים במשחק הערב כאשר רועי אלימלך כבש לזכותם בדקה ה-10, אך לאחר בדיקה ארוכה פסלה מערכת ה-VAR את השער והצילה את הירושלמים ממבוכה גדולה.

מרגע זה ואילך הייתה רק קבוצה אחת על הדשא והיו אלה האורחים מהבירה.

בית"ר החלה ללחוץ על שערה של פתח תקווה ובדקה ה-41 באה אל שכרה כשמיירון ג'ורג' ניצל טעות של שוער פתח תקווה בכדי לכבוש את היתרון ולהוריד את בית"ר להפסקת המחצית עם 1:0 קטן.

במחצית השניה בית"ר החלה לרקוד על הדשא כששוב שלישיית הקישור האדירה שכוללת את דור מיכה, עדי יונה וירדן שועה, סיפקה מהלכים אדירים. מהלך אחד כזה הסתיים בשער נוסף העונה של שועה שכבש בבעיטה יפה ובנגיעה מחוץ לרחבה בדקה ה-50.

לפתח תקווה לא היה כל סיכוי מול היעילות והמתפרצות של הירושלמים ורק חוסר ריכוז ודיוק של החלק ההתקפי הירושלמי, מנע מפתח תקווה תבוסה גדולה במיוחד.

זה נגמר עם ניצחון שלישי ברציפות בחוץ של בית"ר, כאשר אחרי 3:0 פעמיים, הפעם זה נגמר "רק" עם 2:0. בית"ר קרובה להבטיח את ההישארות בליגה ויכולה לעשות זאת עם ניצחון על היריבה המושבעת והמרה הפועל ת"א במחזור הבא במוצאי השבת, ניצחון שיכול להוריד את הפועל ת"א ומאמנה שעבר אליה באמצע העונה יוסי אבוקסיס, אל הליגה השניה.

הפועל פתח תקוה שללא ניצחון ב-13 המחזורים האחרונים, תרד אל הליגה השניה כנראה בוודאות.