השר ישראל כ"ץ
השר ישראל כ"ץצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עו"ד ניק קאופמן פועל בשבועות האחרונים מטעם ארגון חוננו מול צרפת וניו זילנד שהודיעו כי יאסרו את כניסתם של כמה עשרות מתיישבים למדינותיהם.

נזכיר כי לפני כחודשיים הטילו מספר מדינות ובהן ארה"ב, בריטניה צרפת וניו זילנד סנקציות על מספר בעלי חוות חקלאיות ביהודה ושומרון בשל טענות כי פגעו בערבים. בעקבות הסנקציות הוקפאו חשבונות הבנק וכרטיסי האשראי של החוואים. בנוסף, ובצעד רחב יותר, הודיעו צרפת וניו זילנד כי יאסרו את כניסתם של כמה עשרות מתיישבים למדינותיהם.

עו"ד קאופמן פנה למשרד החוץ בבקשה להבין כיצד מתכננות הרשויות הישראליות להגיב למהלך אשר מהווה, כך לטענתו, פגיעה גורפת בכלל תושבי איו"ש. בין היתר, טען כי המהלך הצרפתי וניו-זלנדי נעשה ללא ציון שמות כך שהדבר פוגע בכלל תושבי איו"ש אשר לא יידעו מבעוד מועד נסיעה מתוכננת למדינות אלה אם כניסתם תסורב.

במשרד החוץ הגיבו לפניה של קאופמן כי השר ישראל כ"ץ לומד את הסוגייה ופועל לגיבוש תגובה ראויה למהלך זה. "שר החוץ רואה בחומרה את המדיניות של ניו זילנד וצרפת. אנו מגבשים המלצות לאופן התגובה הישראלית". מלשכת השר עוד נמסר כי הטיפול בענין ירוכז, בראש ובראשונה, במטה לביטחון לאומי (מל"ל).

קאופמן מסר את שביעות רצונו מכך שהעניין זוכה לטיפול בדרג הממשלתי הגבוה ביותר והביע תקווה ששר החוץ וראש המל"ל יעלו את הסוגייה מול עמיתיהם בניו זילנד וצרפת בהקדם האפשרי.