מושתל הלב מרסלו גוטהלף לאחר הניתוחדוברות בילינסון

ליבו של חלל צה"ל דור זימל, הושתל בגופו של מרסלו בן ה-56, שנולד עם מום במסתמי הלב.

בית החולים בילינסון הוציא היום (שלישי) הודעה על כך שההשתלה, שהתבצעה לפני ליל הסדר, היא תודות "לתרומה האצילית של משפחת זימל".

מרסלו הודה למשפחה ולתרומה של בנם: "אני שמח על הניתוח ועל החיים החדשים שאקבל. כבר לפני הניתוח, התחלתי לחבר אחד ועוד אחד, ראיתי שהחייל נפטר מפצעיו. קשה לי עם זה שהיה חייל שנפטר והודות למשפחה שלו קיבלתי חיים חדשים. אני רוצה להגיד לכם מכאן תודה ענקית, ומה שבטוח, אני אמשיך את הכוח של הבן שלכם. אני חלק מכם, אני המשפחה שלכם כמו שאתם המשפחה שלי".

רב סרן במילואים דור זימל, בן 27 מאבן יהודה סגן מפקד פלוגה בגדוד 8103 שבחטיבת עציוני, נפטר ביום ראשון מפצעיו, לאחר שנפצע באורח אנוש כתוצאה מנפילת כטב"ם נפץ ששוגר מלבנון ונפל במתנ"ס במקום. כתוצאה מנפילת הכטב"ם נפצעו 18 בני אדם נוספים בדרגות פציעה שונות.

זימל אושפז במרכז הרפואי לגליל בנהריה במחלקה לטיפול נמרץ כללי. מנהל המחלקה ד"ר אוריאל טרטמברג אמר: "הפצוע היה מונשם מאז הגעתו, סבל מפגיעת ראש קשה וכבר בתחילה אובחנה פגיעה מוחית. כעבור בירור ואיבחון כמקובל, התכנסה ועדה שנאלצה לקבוע מוות מוחי. אנו משתתפים בצער המשפחה ומחבקים אותה בשעותיה הקשות".