מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש
מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרשצילום: הדס פרוש, פלאש 90

למרות דוח חמור שכלל עדויות וראיות של נציגת מזכ"ל האו"ם לנושא אלימות מינית בזמן סכסוך לגבי פשעי חמאס, החליט מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, שלא לכלול את חמאס ברשימה השחורה של הגורמים החשודים על-ידי האו"ם בביצוע מעשי אלימות מינית בזמן סכסוך.

במשרד החוץ בירושלים אמרו בתגובה כי ישראל מביעה שאט נפש עמוקה לנוכח פרסום דוח מזכ"ל האו"ם גוטיירש בנושא אלימות מינית בזמן סכסוך. עוד אמרו במשרד כי "דוח המזכ"ל הוא כשלון נוסף בסדרת המחדלים של מוסדות האו"ם השונים אשר לא הצליחו עד כה לגנות ולו פעם אחת את החמאס ולהוסיף חטא על פשע, מסרבים להכריז באופן פומבי שחמאס אשר טבח, אנס, פגע פגיעות מיניות וחטף נשים, זקנים וטף ב-7 באוקטובר ולאחר מכן, הוא אכן ארגון טרור. הדוח הזה הוא תעודת עניות עצובה וטרגית לתפקודו של האו"ם והעומד בראשו מאז 7 באוקטובר, והוא מהווה רוח גבית לטרור ולאלימות".

השרה לשוויון חברתי וקידום מעמד האישה, מאי גולן, "האו"ם והמזכ"ל אנטוניו גוטרש מצליחים לשבור בכל פעם - שיא חדש בצביעות, אנטישמיות וטיוח היסטורי של פשעי מין! אינספור עדויות של מקרים קשים ומזעזעים של אונס וטבח בנשים ישראליות שבוצעו ב-7.10 לא הספיקו למזכ"ל כדי לכלול את הנאצים בחמאס ברשימה השחורה של הגורמים החשודים בביצוע מעשי אלימות מינית בזמן סכסוך", כתבה.

"חמאס אנס ושחט נשים אך ורק בגלל שהן יהודיות וישראליות - האו"ם מתעלם ושותק אך ורק בגלל שהן יהודיות וישראליות! נרמול אותם מעשים חולניים והדהוד הנרטיב החמאסניקי מהווים אות קין על מצחו של גוטרש ואות קין על כל הארגון עצמו. זה כבר מזמן לא "או"ם שמום"; הגיע הזמן לקרוא לילד בשמו: מוסד אנטישמי, קיצוני ומסוכן הרואה דווקא בישראל מדינת אויב ובנאצים החולניים שבחמאס - שותפים טבעיים.

בנאומי בעצרת המרכזית של האו"ם ביום האישה הבינלאומי הבהרתי: הארגון הזה בהתנהלותו הנוכחית נותן לגיטימציה לאונס, שחיטה והתעללות מינית בנשים יהודיות וישראליות. על כך יעידו הצהרות פקידי אונר"א שהתפארו בחטיפתן ורציחתן של אחיותנו ואף כינו אותן "סוסות"! האו"ם, תחת הוד מזכירותו - הפך שותף לנאצים בחמאס; אפילו היטלר היה שמח לקבל כזו רוח גבית בתקופתו".