ליאור נרקיס
ליאור נרקיסצילום: עמית מימוני

שיתוף פעולה מסקרן בין הזמר ליאור נרקיס ליוצר נעם חורב הוליד שיר שאמנם נכתב לפני ה-7 באוקטובר, אבל מקבל פתאום משמעות חזקה ועוצמתית.

בתהליך ארוך ומורכב אסף נעם חורב עשרות רגעים יפים בישראליות, כשהוא חולש על כל תחום ומביא לידי ביטוי את הפסיפס הצבעוני והמרגש של העם שלנו – החל מתחום התרבות, הספורט, המדע, הטכנולוגיה, החגים, הרחוב הישראלי, המסורת, הצבא, הנופים – ועד הדמויות מעוררות ההשראה שהפכו לגיבורות של הסיפור הישראלי.

כל הרגעים הללו חברו לשיר עוצמתי, לא קונבנציונאלי ושונה בנוף במוזיקה הישראלית. דווקא בתקופה הזאת מבקשים ליאור ונעם לחזק את העם, להזכיר שיש פה טוב, לאחד וללכד סביב ההישגים האדירים של מדינה כל כך צעירה.

"דווקא בימים קשים ומורכבים שאנחנו עוברים, רצינו להזכיר שיש כאן טוב", אומר נרקיס, "נועם חורב, שכתב את השיר, ליקט את כל הרגעים הכי יפים, מרגשים, משמחים, כל הרגעים שאנחנו כישראלים הכי גאים בהם. אני גאה להיות ישראלי, יש לנו ובנו המון טוב ואסור לנו לשכוח את זה".

"נמשיך להתפלל למען החיילים שלנו, למען כל החטופים שישובו הביתה ולכלל עם ישראל. יש כאן טוב, ואני מאמין ובטוח שבעזרת השם בקרוב יהיה הרבה יותר טוב".