בראיון מיוחד לערוץ 7 מתייחס יו"ר הכנסת אמיר אוחנה למערכה מול איראן וגרורותיה בזירה הצבאית ובזירה הדיפלומטית - אך בפתח הדברים מתייחס אוחנה לקושי לחגוג את חג הפסח בתקופה מורכבת שכזו.

אוחנה מציין כי הוא, בניגוד לטוענים כך, סבור שאמנם קשה מאוד וכואב מאוד, ומשום כך דווקא בתקופה כזו יש להרים את רוח העם ולאחל 'חג שמח' מתוך הבנה שהמילים הם איחול ולא קביעה, ובעיקר מדובר באיחול לחטופים ובני משפחותיהם שיתאחדו במהרה ובכך תהיה בשורה גדולה וישועה גדולה לעם בישראל.

כמי שמוצא את עצמו בחזית הזירה הדיפלומטית בתקופה זו של מלחמה מספר יו"ר הכנסת על פגישותיו בצרפת ובגרמניה, משם חזר באחרונה יחד עם משלחת מבני משפחות החטופים, וההבהרה שהוא מעביר לבני שיחו שלא מדובר במאבק מקומי של ישראל אלא מלחמת בני האור בבני החושך, ולמלחמה הזו מושכת איראן את המערב כולו על ידי גרורותיה.

דברים ברוח זו נאמרו גם בביקורו של אוחנה בארה"ב, כאשר התפיסה היא שאיראן לא תוכל לצאת מהמערכה כי שהיא נכנסה אליה. "אני מקווה שהעולם כולו יצטרף לקריאה הזו וגם לביצוע של מה שצריך לבצע לשם כך".

בדבריו מזכיר אוחנה את ההחלטה שעברה בקונגרס לאישור תקציב הסיוע האמריקאי לישראל, מהלך אותו הוא רואה כמאוד משמעותי מעבר לסוגיה הכלכלית, בעיקר בסוגיית המסר העובר מכך לעולם כולו הרואה את ארה"ב ניצבת לצידה של ישראל כחלק ממאבקו של העולם החופשי. "זה המסר שאנחנו נושאים איתנו במפגשים הללו", הוא אומר.

האם השיח התקיף והסוער בכנסת לא הוא שיכול להחזיר את ישראל לאווירה שקדמה לשבעה באוקטובר? יו"ר הכנסת מציין כי בניגוד למה שנראה דרך המסכים והתקשורת, 95 אחוזים מהנעשה בכנסת נעשה מתוך שיתוף פעולה חוצה מפלגות, וכך 73 חקיקות עברו מתחילה ועד סוף בהסכמה של קואליציה ואופוזיציה. כך גם בסיוע למשפחות המפונים, לחיילי צה"ל, למשפחות השכולות ועוד, אך לצערו דווקא חמשת האחוזים של הצעקה והסערה הם אלה שתופסים מקום בתקשורת ועוברים לעם.

אוחנה עצמו סבור שהכנסת צריכה להתנהל כמו החיילים בשדה הקרב, שמים בצד את המחלוקות ולוחמים זה לצד זה ללא הבדלי ימין ושמאל תוך מוכנות למסור נפש זה למען זה, ועם זאת לא מעלימים ולא דוחקים את המחלוקות שלהן יישאר זמן בעתיד.

"זו שעת מבחן. זו שעתה הקשה של ישראל ובשעה הזו חובה על כל מי שישראל יקרה לו להתאחד, לפעול כדי להביא ניצחון למדינת ישראל", אומר יו"ר הכנסת המביע שביעות רצון לנוכח הרחבת הממשלה וקורא לעוד מחברי האופוזיציה לחבור לממשלה ולהיכנס אל מתחת לאלונקה כדי להביא בשורה וישועה לעם ישראל מתוך אחדות ולא מתוך אחידות. "כעת המסר להעביר לאויבינו הוא שהם לא יצליחו במזימתם, שהעם ישראל מאוחד וגם ההנהגה בישראל מאוחדת להביא ניצחון לישראל ותבוסה לחמאס. כשסינוואר רואה פרישה והתפטרות, קריאה לבחירות, הוא מרוצה כי מזימתו קורמת עור וגידים. כעת צו השעה הוא אחדות".

את הקריאה לבחירות רואה אוחנה כהזמנה לאויבינו לבוא ולתקוף את ישראל "כי בשעת בחירות אנחנו מתפלגים מתרחקים ומרבים מחלוקות בינינו, אנחנו רבים בינינו. זו תהיה שעת כושר לחיזבאללה, לחמאס ולאיראן לתקוף את ישראל בשעה שהיא רבה בסכסוכים פנימיים. זו תהיה קטסטרופה לעשות דבר כזה בשעה הזו. אנחנו צריכים להתאחד בדיוק כפי שעשו המילואימניקים והמילואימניקיות שהתגייסו ללחום יחד כתף אל כתף. כך אנחנו צריכים לעשות. זה צו השעה".