הירש גולדברג-פולין
הירש גולדברג-פוליןצילום: חמאס

ארגון הטרור הרצחני חמאס ממשיך בלוחמה הפסיכולוגית והפעם הוא מפרסם אות חיים ראשון אחרי 201 ימים מהחטוף הירש גולדברג-פולין שנפצע בזרועו מפגיעת רימון שהושלך למיגונית בעוטף.

בתיעוד שפרסם חמאס הוא נראה קטוע יד שמאל מהמרפק והוא קורא מסרים נגד ההנהגה בישראל שחמאס הכתיב לו מול המצלמה. לא ברור מתי צולם הסרטון. מערכת ערוץ 7 לא מפרסמת את סרטוני הטרור של חמאס.

בסוף הסרטון, פונה הירש למשפחתו: "אמא, אבא, ליבי ואורלי, אני אוהב אתכם מאוד ומתגעגע אליכם מאוד. אני חושב עליכם בכל יום שאני נמצא פה. אני יודע שאתם עושים הכול כדי שאני אחזור הביתה כמה שיותר מהר. אני צריך שתישארו חזקים בשבילי ולא להפסיק להילחם עד שאני וכל אחד ואחת מהחטופים יחזור הביתה בשלום. אני מצפה ומקווה להיות איתכם בקרוב, אחרי שכל השיגעון הזה ייגמר. לי כבר לא יהיה, אבל אני מקווה שלפחות לכם הצלחתי לתת קצת נחת בחג הזה".

משפחות חטופים מטעם "פורום תקווה" מסרו בתגובה: "הסרטון הזה הוא עוד איתות שחמאס לא מורתע ומעוניין להתעלל בנו, משפחות החטופים. ליבנו יוצא אל משפחת גולדברג-פולין ואנו כואבים איתם את האכזריות והגועל של החמאס".

עוד מסרו: "אנו מבקשים בכל לשון של בקשה מכל אמצעי התקשורת לא לשתף פעולה עם סרטוני התעמולה הנאצית. אנו מצפים מראש הממשלה ומקבינט המלחמה להפסיק לדשדש ולהתחיל להפעיל מנופי לחץ משמעותיים שישיבו את הירש ויתר החטופים לביתם בהקדם. ישנם מנופי לחץ רבים להשבת החטופים שלא נעשה בהם שימוש, כמו סיפוח של שטחים מהרצועה, הפסקת סיוע 'הומניטארי', כיבוש פילדלפי ועוד".

מטה משפחות החטופים עדכן כי משפחתו של החטוף הירש גולדברג-פולין אישרה את פרסום הסרטון שלו, שחמאס הפיץ היום, ומסר: "זעקתו של הירש, היא זעקתם של כל החטופים - הזמן שלהם נגמר. למדינת ישראל אין עוד זמן לבזבז, יש לשים את החטופים בראש, בלעדיהם למדינת ישראל לא תהיה תקומה ולא יהיה ניצחון. יש להחזיר את כולם הביתה-החיים לשיקום, הנרצחים לקבורה בכבוד".

רייצ'ל גולדברג-פולין, אמו של הירש גולדברג-פולין, שנחטף לשבי החמאס לאחר מאבק במחבלים, נבחרה לרשימת 100 האנשים המשפיעים של מגזין טיים לשנת 2024.

בנימוקי הבחירה נכתב: "עבור רייצ'ל גולדברג-פולין, הקריאה אישית: בנה בן ה-23, הירש גולדברג-פולין, נמנה בין האנשים שעדיין כלואים בשבי. בתקווה לראות אותו שוב, גולדברג-פולין הפכה לאחת הפעילות הבולטות למען החטופים ובני משפחתם. היא פגשה עשרות מנהיגים עולמיים, כולל הנשיא ביידן. היא פנתה לאו"ם בניו יורק ובז'נבה. היא אפילו זכתה להיפגש עם האפיפיור".