רחל גולדברג-פולין וג'ון פולין, הוריו של הירש שנחטף על ידי מחבלי חמאס ממסיבת הנובה ב-7 באוקטובר, הגיבו הערב (רביעי) לראשונה לסרטון של בנם שפרסם חמאס.

"הוקל לנו לראות אותו בחיים אך אנחנו דואגים מאוד לבריאות ושלומו ולשלומם של כל החטופים האחרים", אמרו ההורים.

הם הוסיפו: "אנחנו פונים לכל הצדדים המעורבים במשא ומתן לשחרור החטופים - כולל קטאר, מצרים, ארצות הברית, חמאס וישראל: היו אמיצים, נצלו את הרגע הנוכחי והגיעו לעסקה שתאחד את כולנו עם היקרים לנו ותסיים את הסבל באזור כולו".

בפנייה להרש אמרו ההורים: "שמענו את קולך היום לראשונה מזה 201 ימים ואם אתה יכול לשמוע אותנו, אנחנו אוהבים אותך, תהיה חזקה, תשרוד כדי לחזור אלינו".

מוקדם יותר, כאמור, פרסם ארגון הטרור הרצחני חמאס אות חיים ראשון מהירש גולדברג-פולין שנפצע בזרועו מפגיעת רימון שהושלך למיגונית בעוטף.

בתיעוד שפרסם חמאס הוא נראה קטוע יד שמאל מהמרפק וקורא מסרים נגד ההנהגה בישראל שחמאס הכתיב לו מול המצלמה. לא ברור מתי צולם הסרטון. מערכת ערוץ 7 לא מפרסמת את סרטוני הטרור של חמאס.

בסוף הסרטון, פונה הירש למשפחתו: "אמא, אבא, ליבי ואורלי, אני אוהב אתכם מאוד ומתגעגע אליכם מאוד. אני חושב עליכם בכל יום שאני נמצא פה. אני יודע שאתם עושים הכול כדי שאני אחזור הביתה כמה שיותר מהר. אני צריך שתישארו חזקים בשבילי ולא להפסיק להילחם עד שאני וכל אחד ואחת מהחטופים יחזור הביתה בשלום. אני מצפה ומקווה להיות איתכם בקרוב, אחרי שכל השיגעון הזה ייגמר. לי כבר לא יהיה, אבל אני מקווה שלפחות לכם הצלחתי לתת קצת נחת בחג הזה".

משפחות חטופים מטעם "פורום תקווה" מסרו בתגובה: "הסרטון הזה הוא עוד איתות שחמאס לא מורתע ומעוניין להתעלל בנו, משפחות החטופים. ליבנו יוצא אל משפחת גולדברג-פולין ואנו כואבים איתם את האכזריות והגועל של החמאס".

עוד מסרו: "אנו מבקשים בכל לשון של בקשה מכל אמצעי התקשורת לא לשתף פעולה עם סרטוני התעמולה הנאצית. אנו מצפים מראש הממשלה ומקבינט המלחמה להפסיק לדשדש ולהתחיל להפעיל מנופי לחץ משמעותיים שישיבו את הירש ויתר החטופים לביתם בהקדם. ישנם מנופי לחץ רבים להשבת החטופים שלא נעשה בהם שימוש, כמו סיפוח של שטחים מהרצועה, הפסקת סיוע 'הומניטארי', כיבוש פילדלפי ועוד".

מטה משפחות החטופים עדכן כי משפחתו של החטוף הירש גולדברג-פולין אישרה את פרסום הסרטון שלו, שחמאס הפיץ היום, ומסר: "זעקתו של הירש, היא זעקתם של כל החטופים - הזמן שלהם נגמר. למדינת ישראל אין עוד זמן לבזבז, יש לשים את החטופים בראש, בלעדיהם למדינת ישראל לא תהיה תקומה ולא יהיה ניצחון. יש להחזיר את כולם הביתה-החיים לשיקום, הנרצחים לקבורה בכבוד".