ההפגנה מול בית ראש הממשלה בירושליםדוברות המשטרה

מאות בני אדם הפגינו הערב (רביעי) מול בית ראש הממשלה ברחוב עזה בירושלים בקריאה לשחרור החטופים - לאחר שחמאס פרסם סרטון של החטוף הרש גולדברג פולין.

המפגינים הפכו פחי אשפה, הבעירו מדורה באמצע הכביש, והתעמתו עם כוחות המשטרה ומג"ב שפעלו במקום בניסיון למנוע מהם להתקדם לעבר בית ראש הממשלה.

"המפגינים החלו להפר את הסדר תוך שהבעירו אש, שיגרו זיקוקין, הפכו פחי אשפה וגדרות על נתיבי הנסיעה ברחוב", נמסר מהמשטרה. ארבעה חשודים נעצרו בחשד להבערת אש והפרת סדר.

במקביל הפגינו עשרות בני אדם מחוץ לאירוע 'הקבלת פני רבו' לרבני הציונות הדתית מחוץ להיכל שלמה בירושלים. המפגינים ניסו למנוע את כניסתו של השר עמיחי אליהו לאירוע ומשהבינו שהשר איתמר בן גביר נמצא שם קראו: "להוציא אותו אל המשפחות".

חלק מהמוחים תועדו נמלטים בסמטאות צדדיות אחרי שהמשטרה הציבה מכת"זית באזור הסמוך למבנה ובמקביל, ברחוב בצלאל שנמצא לא הרחק משם, התיזו כוחות המשטרה על המפגינים בואש. בן גביר יצא מהאירוע והוקף על ידי מאות מפגינים שהסתערו לכיוונו ולעבר מכוניתו. הוא חולץ תחת אבטחה מהמקום.

מוקדם יותר, כאמור, אחרי יותר מ-200 ימים בשבי, פרסם חמאס סרטון ראשון של החטוף גולדברג-פולין בן ה-23, שמחזיק גם באזרחות אמריקנית. מדובר למעשה באות חיים ראשון של הצעיר שנחטף ממסיבת הנובה ב-7 באוקטובר, ויד שמאל שלו נקטעה אז.

בסוף הסרטון, פונה הירש למשפחתו: "אמא, אבא, ליבי ואורלי, אני אוהב אתכם מאוד ומתגעגע אליכם מאוד. אני חושב עליכם בכל יום שאני נמצא פה. אני יודע שאתם עושים הכול כדי שאני אחזור הביתה כמה שיותר מהר. אני צריך שתישארו חזקים בשבילי ולא להפסיק להילחם עד שאני וכל אחד ואחת מהחטופים יחזור הביתה בשלום. אני מצפה ומקווה להיות איתכם בקרוב, אחרי שכל השיגעון הזה ייגמר. לי כבר לא יהיה, אבל אני מקווה שלפחות לכם הצלחתי לתת קצת נחת בחג הזה".

משפחתו של הירש צפתה בסרטון. הוריו, רייצ'ל וג'ון, הגיבו על אות החיים שקיבלו מבנם: "לראות את הסרטון של הירש היום מציף אותנו ברגשות. הוקל לנו לראות אותו בחיים, אך אנו מודאגים גם מבריאותו ורווחתו, כמו גם לבריאותם של כל החטופים האחרים וכל מי שסובל. אנחנו כאן היום מתחננים לכל המנהיגים שניהלו משא ומתן עד היום - זה כולל את קטאר, מצרים, ארה"ב, חמאס וישראל: תהיו אמיצים, תתערבו, נצלו את הרגע הזה ותגיעו לעסקה כדי לאחד את כולנו עם אהובינו ולסיים את הסבל. הירש, שמענו את קולך היום לראשונה אחרי 201 ימים. אם אתה יכול לשמוע אותנו, אנחנו אומרים לך, אנחנו אוהבים אותך, תהיה חזק, תשרוד".