דניאל הגרי בהצהרה לאחר פרסום הסרטון של הירש גולדברג-פוליןצילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי, הגיב הערב (רביעי) בהצהרה לתקשורת הזרה, לסרטון של הירש גולדברג-פולין החטוף בעזה שפרסם חמאס.

"חמאס פרסם זה עתה סרטון של הירש גולדברג-פולין, בן 23, נער ישראלי-אמריקאי שחגג עם חבריו בפסטיבל המוסיקה בנובה, שם הותקף באלימות ונחטף באכזריות על ידי חמאס ב-7 באוקטובר. הירש מוחזק על ידי חמאס בעזה למעלה מ-200 ימים. 133 חטופים עדיין מוחזקים על ידי חמאס בעזה, במשך יותר מ-200 ימים, בתנאים לא אנושיים. עד שחמאס ישחרר את החטופים שלנו, צה"ל ימשיך לרדוף את חמאס בכל מקום בעזה", הצהיר הגרי.

"זוהי קריאה דחופה לפעולה. לא תישאר אבן שלא נהפוך במאמצינו לאתר את החטופים שלנו. סרטון הטרור הפסיכולוגי הזה אינו רק תזכורת למה שעשה חמאס ב-7 באוקטובר, הוא תזכורת לכמה מזעזע ארגון הטרור הזה - מטיל אימה על החטופים, וגם על משפחותיהם", הוסיף.

הוא פנה להוריו של הירש, רייצ'ל וג׳ון, ואמר: "הלב שלנו איתכם. נמשיך לעשות כל שביכולתנו כדי להחזיר את בנכם הירש ואת כל החטופים שלנו הביתה. הכוח שלכם ממשיך להוות עבורנו השראה בעודנו ממלאים את המשימה ההכרחית הזו".

מוקדם יותר הגיבו רחל גולדברג-פולין וג'ון פולין, הוריו של הירש, לראשונה לסרטון של בנם שפרסם חמאס.

"הוקל לנו לראות אותו בחיים אך אנחנו דואגים מאוד לבריאות ושלומו ולשלומם של כל החטופים האחרים", אמרו ההורים.

הם הוסיפו: "אנחנו פונים לכל הצדדים המעורבים במשא ומתן לשחרור החטופים - כולל קטאר, מצרים, ארצות הברית, חמאס וישראל: היו אמיצים, נצלו את הרגע הנוכחי והגיעו לעסקה שתאחד את כולנו עם היקרים לנו ותסיים את הסבל באזור כולו".

בפנייה להירש אמרו ההורים: "שמענו את קולך היום לראשונה מזה 201 ימים ואם אתה יכול לשמוע אותנו, אנחנו אוהבים אותך, תהיה חזקה, תשרוד כדי לחזור אלינו".

אחר הצהריים פרסם ארגון הטרור הרצחני חמאס אות חיים ראשון מהירש גולדברג-פולין שנפצע בזרועו מפגיעת רימון שהושלך למיגונית בעוטף.

בתיעוד שפרסם חמאס הוא נראה קטוע יד שמאל מהמרפק וקורא מסרים נגד ההנהגה בישראל שחמאס הכתיב לו מול המצלמה. לא ברור מתי צולם הסרטון. מערכת ערוץ 7 לא מפרסמת את סרטוני הטרור של חמאס.