אוהדי באר שבע. בדרך לזכיה נוספת בגביע?
אוהדי באר שבע. בדרך לזכיה נוספת בגביע?צילום: פלאש 90

לגביע חוקים משלו - ואולי שוב גם את אותה מחזיקת גביע. גביע המדינה בכדורגל סיפק העונה לא מעט דרמות, כשבראשם ההדחות המפתיעות ברבע הגמר של האלופה מכבי חיפה וזו שבדרך, מכבי ת"א.

הערב (רביעי) סיפק מפעל הכדורגל השני בחשיבותו של הכדורגל הישראלי, עוד רגע גדול עם משחק לפנתיאון, כזה שייזכר לזמן רב.

היה זה המשחק בין מחזיקת הגביע מלפני שנתיים, הפועל באר שבע לבין זו שהגיעה לגמר בעונה שעברה, מכבי נתניה.

נתניה עלתה בשלב מוקדם של המשחק ליתרון כשאיתן אזולאי כבש לזכותה בדקה ה-15. באר שבע שנמצאת בתקופה לא טובה והגיעה למשחק הערב לאחר תבוסה בחוץ בידיי מכבי חיפה, לא אמרה נואש ו-9 דקות לאחר מכן השוותה אך השער נפסל וגם ניסיון נוסף שלה על סף הירידה להפסקה להשוות, נכשל לאחר הצלה מקו השער. נתניה ירדה להפסקת המחצית ביתרון קטן.

בדקה ה-64 הצדק נעשה ובאר שבע הצליחה להשוות ובדקה ה-78 אף הצליחה להפוך, בדרך חזרה למעמד הגמר.

הפעם היה זה תורה של נתניה לא לוותר כאשר זו זכתה לשריקת פנדל בזכות התערבות מערכת ה-VAR בדקה ה-88 וזו שלחה את שתי הקבוצות להארכה.

הדרמה הגיעה לשיאה עמוק בתוך תוספת הזמן של ההארכה, בדקה ה-122, בהתקפה האחרונה של המשחק. הגנת נתניה ניסתה להרחיק כדור קרן אך זה הגיע לשחקן באר שבע שבעט כדור אדיר מהאוויר, כדור שפגע בשחקן נתניה והכניע את שוערה. השער אושר והמשחק לא חודש.

באר שבע נמנעת מדו-קרב פנדלים ברגע האחרון ומעפילה לגמר גביע המדינה בכדורגל בפעם השביעית בתולדותיה והשלישית בחמש השנים האחרונות. בפעמיים הקודמות שזה קרה היא גם הניפה את התואר השני בחשיבותו בכדורגל הישראלי, האם זה יקרה גם הפעם?