וויד בולדווין מול פנתנאייקוס. ייעדר?
וויד בולדווין מול פנתנאייקוס. ייעדר?צילום: Djordje Kostic

אחרי הניצחון הדרמטי במשחק הראשון בסדרת רבע גמר הפלייאוף, באולם אואקה שבאתונה, על פנאתינייקוס היוונית אמש, מכבי ת"א רוצה לנצח את הסדרה מהר ולהעפיל בפעם הראשונה מזה עשור אל אירוע השיא של הכדורסל האירופי - פיינל-פור היורוליג.

לשם כך תצטרך מכבי לנצח גם את המשחק השני בסדרת רבע הגמר, שיתקיים מחר באותו המקום ממש - אולם אואקה שביוון.

היום (רביעי) קיבלה מכבי בשורה רעה כזו שתקשה עליה לעשות זאת, כאשר זו קיבלה את תוצאות הבדיקה של כוכבה הגדול וויד בולדווין שנפצע אמש במהלך הרבע הרביעי במשחק הראשון בסדרת רבע הגמר מול היוונים.

על פי תוצאות הבדיקה, בולדווין סובל מקרע קטן בשריר הירך האחורי ולמרות שזה התראיין מיד בסיום המשחק אמש והרגיע את האוהדים הצהובים כשאמר כי ישחק במשחק השני, במכבי אמרו אחרת אחרי תוצאות הבדיקה כששם לא רוצים לסכן את המשך הקריירה של הגארד האמריקאי המצויין ואמרו כי "בשלב זה לא יוכל בולדווין לקחת חלק במשחק מול פנאתינייקוס שייערך מחר".

לא רק זאת, אלא שבקרב מכבי חוששים כי פציעתו של בולדווין אף עשויה להביא לכך שהוא לא ישוב לשחק בכלל בסדרת רבע הגמר מול היוונים ומשמעות הדבר היא כי רק אם מכבי תעבור את מי שסיימו את העונה הסדירה של היורוליג במקום השני ברבע הגמר, ישוב בולדווין לשחק כדורסל במסגרת האירופית העונה.

מלבד בולדווין, גם הקפטן ג'ון דיברתולומיאו נמצא בספק למשחק מחר, כאשר זה סוחב פציעה בכתפו, דבר שהגביל אותו לשחק זמן רב במשחק אמש כמו גם במשחק הליגה האחרון מול הפועל באר שבע.

מוקדם יותר היום, הוציאה הקבוצה היוונית הודעה חריפה ותקיפה כנגד השופטים במשחק ההפסד אמש למכבי. לדבריהם, המצב הביטחוני והפוליטי המתרחש בישראל ובעולם הוא שהשפיע על השופטים אמש בהפסד.

"פעם נוספת, חזינו בטעויות גסות ברגעי ההכרעה של היורוליג", נכתב בהודעה רשמית מטעם המועדון שפורסמה ברשת X. "אנחנו לא רוצים להאמין שהדברים הנוראיים והטרגיים שקורים מסביב לעולם - ברוסיה, אוקראינה, ישראל ופלסטין יכולים להשפיע על ההחלטות שמתקבלות במשחק כדורסל, אבל לצערינו, נוכח הטעויות הקשות במשחק אתמול, אנחנו לא יכולים לחשוב על אף סיבה אחרת".

עוד נכתב בהודעת המועדון היווני כי "המשחק אמור לשמש כתרופה שתעזור לרפא את הפצעים, וזה די ברור שהכדורסל אמור להישאר מחוץ לכל זה ושזה לא ישפיע על המשחק. פנאתינייקוס הוכיחה לאורך כל שנות קיומה עד כמה היא אוהבת את המשחק והשקיעה זיעה וכסף כדי לשמח מיליוני אוהדים לאורך השנים ושמה הכל על השולחן. המועדון קיים 116 שנה, יותר מחלק מהמדינות", עקצו בקבוצה הירוקה של אתונה.

האם מכבי שפעמיים בלבד הגיעה למשחק השני בסדרת רבע גמר בשיטת הטוב מחמישה כשהיא מובילה 0:1 מניצחון חוץ, ובשני המקרים הפסידה, גם למילאנו ב-2014 וגם למונאקו בעונה שעברה, תצליח לעשות זאת חרף היעדרות של כוכבה הגדול והלחץ התקשורתי של הקבוצה היוונית?