הירש גולדברג-פולין
הירש גולדברג-פוליןצילום: חמאס

קבוצת הכדורגל הגרמנית במסר של תקווה לחטופים הישראלים. אחרי שארגון הטרור הרצחני חמאס הפיץ היום (רביעי) סרטון תעמולה נוסף, בו נראה החטוף הירש גולדברג-פולין, קבוצת הכדורגל הגרמנית ורדר ברמן קוראת לשחרורו המהיר ומביעה התרגשות ותקווה.

ברמן המשחקת בליגת העל הגרמנית, הבונדסליגה, ידועה כמי שיש לה אוהדים רבים בישראל ונמצאת בקשרים עם אוהדי מכבי חיפה והפועל ירושלים.

מאז השבעה באוקטובר העלתה הקבוצה הגרמנית למודעות בגרמניה ובאירופה כולה, את נושא החטופים והתמיכה בישראל, זאת לאור הקשרים הטובים שיש לה עם האוהדים הישראליים, כאשר המועדון בעצמו לקח חלק מרכזי בהעלאת המודעות ובהפצת קריאות לשחרורם של החטופים הישראליים משבי חמאס בעזה, על גבי המרשתת ובהודעות רשמיות.

אחרי סרטון התעמולה של הנאצים מחמאס היום, בו צולם החטוף הירש גולדברג פולין, צייצה ברמן בחשבון הטוויטר הרשמי שלה: “זהו סימן החיים הראשון ממנו מזה למעלה מ-200 ימים. הירש, אנו מקווים כל כך שתשתחרר בקרוב”.

כאמור, לברמן ישנם קשרים עם אוהדי הפועל ירושלים, קבוצה עליה נמנה הירש תושב ירושלים במקור. לא רק זאת, אלא שהירש תועד נוכח במשחקה של ברמן רגע לפני מסיבת הטבע ברעים ממנה נחטף.

מיד עם היוודע כי הירש נחטף לרצועת עזה על ידי המחבלים הנאצים מהחמאס והוא זקוק לטיפול רפואי, ביקשה הקבוצה הגרמנית את עזרת הציבור הרחב בגרמניה ובאירופה כולה בכדי לסייע לאוהדה השבוי בידיי חמאס, וכעת זו מקווה כי הירש ישוב בקרוב.

זו לא הפעם היחידה בה ברמן עומדת לצד אוהדי הכדורגל בישראל, כאשר לפני משחקה נגד ר.ב לייפציג במסגרת ליגת העל הגרמנית, משחק שהסתיים בתיקו 1:1, הכינו אוהדיה תפאורה מיוחדת לזכר ענבר הימן ז”ל, אוהדת מכבי חיפה שנרצחה בשבי ארגון הטרור חמאס. בתפאורה נכתב בעברית: “נוחי על משכבך בשלום”.

במכבי חיפה התרגשו אז מהמחווה של האוהדים הגרמניים, כשהגיבו וכתבו: “חברים אמיתיים מתגלים בזמנים קשים. לא נשכח”.