אוניברסיטת קולומביה
אוניברסיטת קולומביהצילום: iStock

המהומות הפרו-פלסטיניות באוניברסיטת קולומביה עדיין לא נרגעו, אך יש כבר מי שרואה בהתנהלות האוניברסיטה כישלון בכל הנוגע לביטחון הסטודנטים היהודים שלה.

המיליארדר היהודי רוברט קראפט, בוגר האוניברסיטה ואחד התורמים הגדולים שלה הודיע על הפסקת התרומות שלו למוסד בעקבות האירועים האחרונים.

יחד עם קראפט, גם המיליארדר ליאון קופרמן, שנולד למשפחה יהודית, הודיע כבר לפני מספר חודשים על הפסקת התרומות לאוניברסיטה לאחר הפגנות תמיכה שנערכו בה לאחר ה7 באוקטובר. קופרמן, גם הוא בוגר אוניברסיטת קולומביה, אמר כי הוא מתבייש שתרם במהלך השנים למעלה מ50 מיליון דולר למוסד ושהוא מעביר את התמיכה שלו למקומות אחרים.

בהודעה שפרסם ברשת X (טוויטר לשעבר) הוא הסביר את מעשיו בכך ש"אני כבר לא בטוח שקולומביה יכולה להגן על הסטודנטים והצוות שלה, ולא נוח לי לתמוך באוניברסיטה עד שתנקוט פעולה מתקנת... אני מקווה שבזמנים קשים אלו, מרכז קראפט בקליפורניה ישמש כמקור לביטחון עבור הסטודנטים היהודים".

יחד עם מיליארדרים אלו, ישנם דיווחים כי גם המיליארדר היהודי לן בלווטניק עשוי למשוך את תרומותיו מאוניברסיטת קולומביה. בלווטניק, כבר השעה את התרומה שלו לאוניברסיטת הרווארד בעקבות הימנעות נשיאת המוסד מגינוי מפורש לקריאה לרצח יהודים בקמפוסים, וכעת לא ברור האם ינקוט בצעד דומה גם ביחס לאוניברסיטת קולומביה.