תקיפות ברפיח
תקיפות ברפיחצילום: עבד רחים קאטיב, פלאש 90

תנועת חמאס משבחת את המאמצים של מצרים להגיע להסכם הפסקת אש עם ישראל ברוח התנאים שמציגה חמאס.

העיתון "אל-ערבי אל-ג’דיד" מדווח,, כי מגעים בדרג בכיר מתקיימים בין ישראל למצרים אשר מנסה להניא את ישראל מכוונתה לפעול צבאית ברפיח, ולשכנעה להסכים להסכם שיכלול חזרת העקורים לצפון רצועת עזה, נסיגה ממרבית השטח שנתפס באזור צומת נצרים כדי לאפשר תנועה חופשית בין שני צירי האורך העיקריים של רצועת עזה סלאח א-דין וא-רשיד, הפסקת אש ועסקת חליפין לשחרור אסירים ביטחוניים בתמורה להחזרת החטופים.

בשיחה עם העיתון אמר ג’יהאד טהא, דובר חמאס, אמר לעיתון, כי הפעילות הדיפלומטית המצרית מוכיחה שהמתווכים הקטארים והמצרים ממשיכים במאמצים להגיע להסכם הלוקח בחשבון את העמדה הלאומית הפלסטינית של הארגונים הפלסטיניים המגולמת בהפסקת אש, נסיגה של צה”ל מכל שטח רצועת עזה, שיבת העקורים, הכנסת שיירות סיוע, שיקום ועסקת חליפין.

טהא טען, כי הכוונה לפלוש לרפיח היא ניסיון לבצע "מעשי טבח" ו"פשעים" נוספים נגד העם הפלסטיני והוא קרא לקהילה הבינלאומית לשאת באחריותה ולמנוע את הפעולה הצבאית המתוכננת של ישראל.

לדבריו, עמדת מצרים המתנגדת לפעולה אפשרית של צה"ל ברפיח מוכיחה את עמידתה לימין העם הפלסטיני ואת התנגדותה ל"מדיניות הציונית הפושעת".

דובר חמאס הביע תקווה, כי המאמצים של מצרים יובילו לגיבוש הסכם על בסיס הדרישות של חמאס בציינו, כי הארגון יגלה פתיחות לכל הצעה שעניינה הפסקת "התוקפנות" ויישום הדרישות של חמאס.