תלמידי ישיבת חומש
תלמידי ישיבת חומשצילום: ישיבת חומש

כוח צה"ל שפועל באזור צפון השומרון הבחין במהלך השבת בדגל פלשתין שהוטמן בחסם עפר שהציב הצבא בכניסה לכפר באזריה.

שופל שהגיע לפנות את המקום, הזיז את הדגל ואכן התברר שמחבלים הטמינו במקום מטען דמה, כסמל לפיגוע המשיכה בשבוע שעבר סמוך לכוכב השחר. למרות זאת, התקבלה הוראה לחיילים בשטח להשאיר את החסם פתוח לתנועת פלסטינים, ולא לסגור אותו מחדש כפי שהיה בטרם הונח המטען.

נזכיר כי המטען מצטרף לשורה של אירועי טרור, ובעיקר מטעני חבלה, שמתחשים לאחרונה באזור צפון השומרון.

בחודשים האחרונים התפוצצו באזור מספר מטעני חבלה שהוטמנו על ידי מחבלים וכוונו לעבר כוחות צה"ל שפועלים באזור וכלפי אזרחים שנעים על הציר. כתוצאה מהמטענים נפצעו מספר חיילים בדרגות פציעה שונות בעקבות ממטען משיכה שהפוצץ עליהם, ובמקרה אחר נפצע אזרח ישראלי כתוצאה ממטען שהושלך על הרכב בו הוא נסע יחד עם ארבעה מחבריו.

בעקבות ריבוי אירועי הטרור באזור, דורשים בישיבת חומש הסמוכה מהצבא לטפל בטרור באזור ביד קשה. לדברי מנכ"ל הישיבה, שמואל וונדי: "לא ייתכן שהתשובה של צה"ל לפיגוע משיכה תהיה פתיחתו של מחסום שהיה סגור עד כה לתנועת פלסטינים. אנו קוראים לצה"ל ולמערכת הביטחון לשנות את צורת הפעילות שלהם גם באזור צפון השומרון ולפעול ביד קשה נגד הטרור. המציאות הזאת, שנמשכת כבר מספר חודשים ארוכים, לא יכולה להימשך עוד ויש לשנות אותה בהקדם".

כמו כן, מציינים בישיבה כי למרות האירועים בצפון השומרון, גם השבת, למרות חופשת בין הזמנים, נכחו תלמידים בישיבה וחגגו את השבת במקום. זאת בנוסף למבקרים רבים שניצלו את ימי חול המועד על מנת לבקר במקום ולחזק את הנוכחות היהודית בצפון השומרון.