עמיחי שיקלי
עמיחי שיקליצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר התפוצות עמיחי שיקלי התייחס הערב (מוצאי שבת) לעסקה המוצעת עם ארגון הטרור הרצחני חמאס והצהיר כי בכוונתו להצביע נגד.

"אסור בשום פנים ואופן לעצור את המלחמה, לוותר על פעולה ברפיח, או לאפשר לחמאס הישגים קרקעיים כמו פינוי פרוזדור נצרים. אני אתנגד לעסקה כזו. חמאס בלחץ וזה בדיוק הזמן לפעול", כתב ברשת X.

להערכת גורמים במערכת הביטחון הסרטונים שמפרסם ארגון הטרור בימים האחרונים של חטופים חיים נועדו להפעיל לחץ על ירושלים במטרה לסגור עסקה שתביא לסיום המלחמה.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד הבהיר שוב כי יתמוך בעסקה, יספק "רשת ביטחון" לנתניהו, "נתניהו, יש לך רוב בעם ישראל לעסקה, יש לך רוב בכנסת לעיסקה ואם צריך תעיף את בן גביר וסמוטריץ מהממשלה ואתן לך 24 אצבעות של יש עתיד לרוב בממשלה. חייבים להחזיר אותם הביתה", אמר.

דני מירן, אביו של עמרי שהופיע בסרטון שפרסם הערב חמאס, פנה גם לבן גביר וסמוטריץ': "שחררו את החבל עם מנהלי המו"מ וחג החירות הזה אשרו כל עסקה והחזירו את החטופים בזרוע נטויה. פעם אחת, רק פעם אחת, גלו מנהיגות. פעם אחת. לאחר שראיתי את הסרטון הזה ובכיתי שעה שלמה מהתרגשות אני משוכנע שחמאס בשל לעסקה".

גורם בארגון הטרור חמאס מסר הערב לערוץ "אל-ערביה" הסעודי כי ההצעה המצרית לעסקת חטופים הועברה ליחיא סינוואר, וכי "התשובה תינתן בתוך מספר ימים". עוד הדגיש הגורם כי חמאס ישתף את הנהגת הארגון בעזה ובחו"ל בכל הצעה בינלאומית בנוגע להפסקת אש.