אוריין שוקרון
אוריין שוקרוןצילום: דניאל דהאן

הזמר והיוצר אוריין שוקרון הוציא שבוע שעבר שיר חדש למען עומר שם טוב, תושב הרצליה, שנחטף לעזה ב-7 באוקטובר מהמסיבה ברעים, ומאז הוא מוחזק בשבי חמאס.

אוריין כתב את השיר לאחר שפגש את שלי שם טוב, אמו של עומר, ושוחח איתה עליו. במהלך השיחה נוכח אוריין לדעת שבין עומר לבינו ישנם קווי דמיון והרבה מן המשותף. השיחה יצרה חיבור רגשי עמוק שהוביל לכתיבת השיר המרגש למען עומר.

"לפני כחודש, הלכתי בשוק מחנה יהודה בירושלים", מספר אוריין, "פתאום פגשו בי שתי בחורות ממטה החטופים והביאו לי גבעול ופרח חמנייה. הן אמרו לי שבהמשך השוק אוכל לדבר עם אמהות של כמה מהחטופים".

"הלכתי לשם, ודיברתי עם כמה מהן. בסוף הקשבתי לשיחה של שלי עם העוברים בשוק. והיא הותירה בי רושם רב. היא לא הייתה מוכנה שיכניסו פוליטיקה זולה ורק דרשה בכך שאנחנו צריכים להתאחד, ושהיא רוצה את הבן שלה בחזרה הביתה. אמת בסיסית נורא שאי אפשר לעמוד בפניה. אמא ובן שרוצים להתאחד".

"אחרי שהיא סיימה לדבר עם כמה מהאנשים, ניגשתי אליה וביקשתי לשמוע קצת יותר על עומר. אז היא סיפרה לי שהוא אוהב את החיים, ואוהב אדם. אוהב מוזיקה וצחוקים והראתה לי כמה סרטונים שלא יכולתי להוריד את החיוך מהפנים תוך כדי שאני בוכה דמעות בלי הפסקה".

"היא סיפרה לי שהוא אסתמטי ורגיש לגלוטן. כל הפרטים הקטנים האלו חיברו אותי אליו ממש. הזדהיתי נורא והרגשתי כמה אנחנו דומים - גם אני אוהב מוזיקה ואנשים, אסתמטי ורגיש לגלוטן. חזרתי הביתה עם גלויה שלו ולא הפסקתי לחשוב עליו ועל שלי".

"התחלתי לכתוב שיר מתוך כל הסיפורים שסיפרה לי עליו, שהמילים הראשונות שיצאו לי הן: ילד שמש שלי. כך היא קוראת לו. לעומר. ילד שמש. ומשם כבר הלחנתי ונסעתי כבר באותו השבוע להקליט באולפן את השיר".

הבוקר, רגע לפני שביעי של פסח, יצא לשיר המרגש גם קליפ, שנעשה בסיוע עיריית הרצליה, ומשלב צילומי וידאו מחיי היומיום של שלי שם טוב. הקליפ חושף את החדר של עומר, שנשאר בדיוק כפי שעזב אותו, עם הבלגן והאור הדולק. כשעומר יחזור, הוא זה שיסדר את החדר ויכבה את האור.

"ביצירת הקליפ הרגשנו צורך עז לבטא את הציפייה המאמינה שלה. ציפייה שקמה ועושה פעולה בעולם".

"משם הגיע הרעיון לשלב בקליפ את כל מה שמחכה ומזמן את שובו של עומר הביתה. החדר שלו, החפצים ששייכים לו, הבגדים והנעליים שהשליך רגע לפני שיצא למסיבה, לוקאס הכלב שמשחק רק עם הבגד הישן שלו. כל מרקם החיים העדין שחסר אותו יוצא יחד עם שלי החוצה לתנופה גדולה של עשייה, תקווה ואמונה".

"לפי חז"ל קריעת ים סוף אירעה בשביעי של פסח", הוא חותם, "אני מתפלל יחד עם כל העם שלנו שהגאולה הפרטית והכללית תקרה גם היא בקרוב ממש ושנזכה לראות את עומר ואת כל החטופים וחטופות חוגגים איתנו את החג בעזרת השם".