יושב ראש הרשות אבו מאזן
יושב ראש הרשות אבו מאזןצילום: רויטרס, Brendan McDermid

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, דורש להפסיק את מה שהגדיר "התוקפנות הישראלית נגד רצועת עזה" ולאפשר הכנסת מזון וסיוע הומניטרי לכל התושבים ברצועה.

בדברים שנשא בפני הישיבה המיוחדת של המועדון הכלכלי העולמי שנערך בריאד שבסעודיה (ראשון) אמר אבו מאזן, כי הפלסטינים לא לעולם לא יסכימו לגירוש תושבים מקומיים מרצועת עזה או מיו"ש.

בהתייחסו למתקפה הרצחנית של חמאס ב-7 באוקטובר טען: "אם ברצונו לדבר על עזה, ובפרט על השבעה באוקטובר, אזי מדובר בשלב מרכזי בו התרחשה תקיפה של אזרחים. אמרנו מלכתחילה שאנחנו מתנגדים לכך באופן נחרץ. מאז שהאירוע הזה התרחש, הדגשנו שאנחנו, כרשות פלסטינית ואש”ף, מתנגדים מכל וכל כל להתקפה נגד אזרחים, יהיו אשר יהיו נטיותיהם והשתייכותם אשר יהיו, ובמקביל אמרנו שיש לעצור את התוקפנות לאלתר, כיוון שהיא מזיקה מאוד ואנו יודעים את התוצאה שלה ולאן היא תוביל".

אבו מאזן הזהיר מפני "התקפה אפשרית של ישראל ברפיח, שמשמעותה על פי דבריו נכבה חדשה לה יהיה נתון העם הפלסטיני.

הוא קרא ללחץ בינלאומי על ישראל להימנע מפעולה צבאית ברפיח, ובפרט כיוון דבריו לארה"ב אותה תיאר כ"מדינה היחידה היכולה למנוע מישראל את ביצוע הפשע הזה".

"המצב בעזה מצער מאוד. עברו יותר ממאתיים ימים, בהם ישראל ניצלה את ההזדמנות לתקוף את עמנו בעזה בתואנה של נקמה בחמאס, ואולם בפועל היא התנקמה בעם הפלסטיני כולו", אמר אבו מאזן.

הוא הביע חשש כי "לאחר סיום התוקפנות בעזה, ישראל תפנה לגרש את הפלסטינים מיו"ש".