ברני סנדרס
ברני סנדרסצילום: רויטרס

ברני סנדרס, הסנטור היהודי דמוקרטי, ממשיך במתקפה על ישראל אותה החל כבר עם פרוץ המלחמה בעזה.

בראיון לרשת CNN תקף סנדרס במילים קשות את ממשלת ישראל וטען כי פעולותיה בעזה הן "חסרות תקדים בהיסטוריה המודרנית של לוחמה", לדבריו.

בראיון למראיינת דנה בש אמר סנדרס כי "מה שעושה ממשלת הימין הקיצונית והגזענית של נתניהו הוא חסר תקדים בהיסטוריה המודרנית של הלוחמה. כרגע אנחנו בוחנים את האפשרות של רעב המוני בעזה. כשאתה מעלה את ההאשמות האלה, זה לא אנטישמי. זו מציאות". לאחר מכן התייחס סנדרס להאשמות נגדו על אנטישמיות והכחיש אותן בתוקף.

"אני יהודי, בסדר? משפחתו של אבי נמחקה על ידי היטלר. אנטישמיות היא צורה מגעילה ושפלה של קנאות שהרגה מיליוני אנשים. אני מקווה שכל אמריקאי יגנה את האנטישמיות. אנו מגנים את האיסלאמופוביה ואת כל צורות הקנאות", אמר סנדרס.

דבריו של סנדרס מגיעים לאור התגברות המחאות באוניברסיטאות בארה"ב והעימותים האלימים בין תומכי הפלסטינים למשטרה וראשי האוניברסיטאות, כאשר המפגינים מסרבים להתפנות מהמאהלים שהקימו ברחבי האוניברסיטאות. גם הסנטור הדמוקרטי כריס מרפי התבטא בעד המשך ההפגנות נגד ישראל באוניברסיטאות בארה"ב.

"כולנו צריכים להביע עמדה כאשר המחאה חוצה גבול, כשהיא הופכת אלימה או כשיש דברי שטנה, אבל 95 אחוז מהצעירים נמצאים בקמפוסים האלה כי הם מאמינים שיש עוול מהותי שנעשה בישראל, ועלינו להגן על זכותם להפגין בדרכי שלום", אמר מרפי.