מוסא אבו מרזוק
מוסא אבו מרזוקרויטרס

מוסא אבו מרזוק, חבר הלשכה המדינית של חמאס, מכחיש את הדיווחים בנוגע לעזיבת הנהגת חמאס את נסיכות קטאר ומכנה אותם "תעמולה בתקשורת שאין לה אחיזה במציאות".

בראיון לערוץ "אל-עאלם" האיראני, אמר אבו מרזוק כי הדיווחים בעניין זה נועדו להפעיל לחץ על חמאס בהקשר למו"מ העקיף על הפסקת אש ועסקת חליפין (חטופים תמורת אסירים ביטחוניים).

לדבריו, למרבית האישים הנימנים על הנהגת חמאס דרכונים ירדניים, ואם הם ייאלצו לעזוב את קטאר הם יעברו לירדן, עימה יש לחמאס יחסים טובים ואין כל בעיה לשהות במדינה זו.

אבו מרזוק טען, כי ארה"ב היא זו שכפתה על קטאר לארח את הנהגת חמאס, ואלמלא הלחצים האמריקניים הנהגת חמאס הייתה עוברת למקומה הטבעי בירדן.

הוא ציין, כי "חמאס נוטלת חלק במלחמה עולמית נגד ארה"ב, המדינות המערביות האחרות והישות הציונית" ו"אנחנו (חמאס) נקבע את גורל המלחמה, ולא המשטר הציוני או ארה"ב שסברו שהן יכולות להשמיד את חמאס בשבוע ולשרטט את מפת עזה בדרך שהן רוצות".

עוד טען, כי ישראל וארה"ב נאלצו להשלים עם העובדה שחמאס מנהלת את מעבר רפיח ונכשלו ליצור כאוס באמצעות שכירי החרב שלהם תחת הכסות של אבטחת הסיוע ההומניטרי, וכעת הם חייבים להגיע לתיאום עם חמאס, שכן חמאס היא זו שתעצב את העתיד.