קלקידן מהרי
קלקידן מהריצילום: באדיבות המשפחה

הלוחמים רס"ר (במיל') עידו אביב ורס"ר (במיל') קלקידן מהרי נפלו אתמול (יום א') במרכז הרצועה.

תשעת אחיו של קלקידן התכנסו הערב ברמת גן, בבית אחיו הבכור, כדי להיות יחד בזמן שאמו שעדיין חיה באתיופיה קיבלה את הבשורה המרה בביתה, מנציג המדינה שהגיעה אליה. כעת מחכים התשעה לאם כדי לחלוק לו כבוד אחרון בימים הקרובים ולהביאו לקבורה בארץ.

את רוב חייו הבוגרים העביר מהרי באופקים, עבד בביטחון במספר מקומות, ולפני שנתיים עשה שינוי מקצועי כשהפך לנהג אוטובוס של חברת דן במרכז ולכן עבר לגור בפתח תקווה.

קלקידן מהרי הוא גם קרוב משפחה של רכזת הכתבים ודוברת חדשות 13 טל זרביב מנור. "קלקידן, דוד שלי, האח הקטן של אמא, נפל בקרב בעזה. צודקים כשאומרים שתמיד מדובר בטובים ביותר. האיכותיים, הציוניים, האופטימים, אוהבי האדם והארץ. נלקח מאיתנו המובחר ביותר שלנו. זה שעלה לארץ לבד בגיל 18, השאיר את אמו האהובה באתיופיה ויצא בנחישות להגשים חלום.

"למד עברית מאפס. התגאה בכל ליבו לעלות על מדים ולשרת את המדינה. תכנן צעד אחרי צעד, בהתרגשות אמיתית ומדבקת, את החיים שלו פה - כישראלי. קורס הנהיגה - שתהיה פרנסה, הצילום - הכישרון שירש מסבא, קאנו - החברה שאהב ואיתה תכנן להתחתן ולהקים משפחה.

"תמיד ידע לשמור על קשר עם אמא אלמז הרחוקה שלו. לבקר, לשלוח כסף, לצלצל ולדרוש בשלומה. את הזעקה שיצאה מתוכה כשהתבשרה בביתה באדיס אבבה על מות הבן הלוחם - שמענו עד ירושלים, והלב רעד. קלקידן. השארת אחריך אותנו, ואנחנו בלעדיך. משפחה של לבבות מרוסקים, באתיופיה ובישראל. אנחנו אוהבים אותך וגאים בך ומסרבים להיפרד. לא נהיה שוב אותה משפחה בלעדיך".