נשיא טורקיה ארדואן
נשיא טורקיה ארדואןצילום: רויטרס

ברשתות החברתיות הובאו דבריה של אסרא ארדואן, בתו של נשיא טורקיה, שהיללה לכאורה את המחבל הטורקי שביצע היום את פיגוע הדקירה בעיר העתיקה בירושלים.

בפוסט שלא ברור אם הוא החשבון האמיתי שלה נכתב "אריה מהאריות של בני עות'ומאן ביצע מבצע דקירה נגד הציונית בירושלים הכבושה וזוכה לתהילה כקדוש מעונה. שאללה יברך אותך גיבור, אבקש ממך להתפלל לסליחתו".

בפיגוע, המחבל, אזרח טורקיה, הגיע כשהוא חמוש בסכין, הסתער מאחורי לוחם מג"ב, דקר אותו ופצע אותו באורח בינוני. קצין מג"ב שהיה יחד עם הלוחם סייע לו לנטרל את המחבל ולחסל אותו.

לפני כשלושה חודשים עוררה ארדואן הבת סערה כשפרסמה פוסט בו ניסתה להחמיא לנשיא דרום אפריקה סיריל רמפוזה על החלטתו להגיש תביעה נגד ישראל לבית הדין הבינלאומי בהאג.

ארדואן פרסמה את תמונתו של רמפוזה וכתבה בערבית, "שחור בצבע, לבן בלב". דבריה עוררו סערה ומגיבים רבים, בהם אנטי ישראלים, קראו לה למחוק את הציוץ הגזעני.

גולש בשם מוחמד כתב, "גזענות נעלמה מהעולם מזמן. יש עוד מישהו בעולם שרואה כך אנשים?", בתגובה כתבה ארדואן, "מה רע בגזענות?"

גולש אחר הוסיף, "למרות שכבר הרבה אנשים הסבירו לך שהציוץ גזעני וביקשו ממך למחוק אותו, ההתעקשות שלך לא למחוק את הציוץ היא עדות לגזענות שלך".