אוהדי מכבי הערב. דחפו בלי הפסקה
אוהדי מכבי הערב. דחפו בלי הפסקהצילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

רק בגלל הרוח. מכבי ת"א עמדה הערב (שלישי) בפני אחד מרגעיה הגדולים העונה, אם לא הגדול שבהם. היה זה כשזו "אירחה" את המשחק השלישי בסדרת רבע גמר פלייאוף היורוליג מול פנאתינייקוס היוונית, באולם הפיוניר שבבלגרד בירת סרביה.

המכבים מת"א שמארחים את משחקיה בסרביה בשל מלחמת 'חרבות ברזל' הגיעו לאולם "הביתי" במצב של 1:1 אחרי שני משחקים באתונה שביוון, כאשר את המשחק הראשון ניצחו ובכך גנבו את יתרון הבייתיות מהיוונים.

בעזרת שרי החוץ של ישראל וסרביה הצליחה מכבי לאפשר כניסתם של 1,000 אוהדים צהובים-כחולים, הרבה מעל הכמות שהותרה לה בתחילה ואלה גמלו להם עם אווירה בייתית ועידוד אדיר מהדקה הראשונה ועד לדקות המתח בסיום.

מכבי, שלא הצליחה לנצח את סדרת רבע הגמר בשנה שעברה אחרי שהצליחה גם כן לגנוב יתרון בייתיות, עמדה במשימה הקשה שלה הערב בהצלחה עם ניצחון דרמטי במיוחד.

בדומה לשני המשחקים הראשונים בסדרה, פתחה מכבי היטב את המשחק ואף הובילה בהפרש דו-ספרתי גדול בן 18 נקודות במהלך הרבע השלישי, כל זאת כשהיא ללא אחד משחקניה המובילים, וויד בולדווין שנפצע ברבע האחרון של המשחק הראשון בסדרת רבע הגמר מול היוונים.

היוונים העיקשים לא אמרו נואש ואט אט הצליחו לצמק את ההפרש. בשניות הסיום הצליחו היוונים אף להשוות את התוצאה אך לורנזו בראון לקח את המלאכה עליו ועם עבירה שסחט 1.8 שניות לסיום המשחק, הלך לקו, קלע את שתי הזריקות והביא לניצחון דרמטי במיוחד עם 83:85.

מכבי עולה ליתרון 2:1 בסדרת רבע הגמר מול היוונים, כאשר ניצחון "ביתי" נוסף באולם בבלגרד ביום חמישי הקרוב, יעניק לה את הכרטיס המיוחל והיוקרתי לאירוע השיא של הכדורסל האירופי - פיינל-פור היורוליג. אם אכן תעשה זאת, מכבי תדיח בכך את מי שסיימה את העונה הסדירה במקום השני בטבלת היורוליג. הישג יוצא דופן בעונה בה נאלצה לשחק את כל משחקיה מחוץ לישראל וללא הקהל הביתי.

עשר שנים אחרי שהניפה את תואר אליפות אירופה בכדורסל ב-2014 ועשרים שנים אחרי שעשתה זאת ב-2004, מכבי תסיים את עונת 2024 עם תואר אלופת אירופה בכדורסל?