אלינור גורנשטיין
אלינור גורנשטייןצילום: אלינור גורנשטיין

אם אתם לא במקום שלכם, לא מממשים את היכולות והכישורים שלכם בעבודה, היחסים בבית רעועים, והערכים שלכם לא באים לידי ביטוי - זה הזמן להכיר את אלינור גורנשטיין, מנחה למימוש קריירה וזוגיות.

"התפתחות אישית וזוגית מצריכה התבוננות ערה ונוקבת. בעקבותיה יש לפעול בהתמדה לטובת קידום מטרות אישיות ומשותפות" משתפת אותנו אלינור גורנשטיין, מנחה למימוש קריירה וזוגיות, העוסקת בתחום ההתפתחות האישית והזוגית מעל 20 שנה. "קשיים באו לעורר אותנו לעבודה פנימית. כאשר אנו בוחרים לעבוד עם האתגרים ולא לדחוק אותם לפינה, אנו בוחרים נכון. התמורה לא רק כאן ועכשיו, אלא נצחית. לנו ולסביבה שלנו".

עולם האדם והנפש תמיד עניין אותה. "מאז ומתמיד אני זוכרת את עצמי מקשיבה, מתבוננת מנתחת ולומדת התנהגויות של אנשים. מגיל צעיר ראיתי את הקשר בין גוף לנפש, בין מחלות ליחסים, בין אהבה להצלחה, ואני מרותקת מהנושאים האלה עד היום. לימים למדתי ועיגנתי את המקצוע בהסמכות, בקליניקה ובסדנאות, ואף פעם זה לא מספיק. כל פעם אתה לומד עוד משהו, שומע עוד משהו ומרחיב את הסל."

עבודה לא פשוטה בחרת לך… "נכון", היא עונה, "אבל המתנה הכי גדולה היא שכולנו נתרמים מזה. כשאדם יוצא ממשבר ומשנה אורחות חיים, כשבני זוג מאחדים את הקשר במקום לפרק, כשמנהל מוביל צוות ובונה סביבת עבודה בריאה ומקדמת. כולם מושפעים כשמישהו עושה שינוי. אנחנו מבינים שיש בידינו הרבה כוח להשפיע על איך שהחיים שלנו נראים."

איך השינוי מתבטא ביום יום? "כל אחד והשינוי המיוחל שלו. מנהל שרגיל לעבוד סביב השעון ומתפנה לשגרת ערב בבית - פרץ דרך. אחרים מתחילים להתאמן בבוקר. זוגות שבמקום להאשים מקשיבים ומגלים אחד את השני. ילדים מזדקפים בזכות הורים שעברו שינוי, עצמאים יוצאים לחופשה בלי נקיפות מצפון, כעסנים מתחילים לנהל שיחות ברוגע, הססנים מתחילים לזוז…שינויים בהרגלי חיים, שינויים בתפיסה ובהתנהלות, אלו נצחונות גדולים."

הידע המקצועי של אלינור גורנשטיין מאמנת אישית לזוגיות בריאה ומימוש הקריירה מבוסס על הסמכות מקצועיות, ביניהם: תואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול, מאמנת מומחית אישית וניהולית, מנחת קבוצות, יועצת בכירה לרפואת הנפש בדרך היהדות, מטפלת גוף נפש ויועצת לבריאות טבעית. זאת לצד הכשרתה בקורסים מקצועיים אצל מורים מוכרים בארץ ובעולם, כמו: התוכניות של לנדמרק אדיוקיישן, פסיכולוגיה חיובית במרכז הבינתחומי הרצליה, מיינדפולנס תקשורת מקרבת והורות מטעם אוניברסיטת תל אביב ועוד.

אימון אישי לקריירה, אימון מנהלים וסדנאות בארגונים

אחד ממסלולי העבודה עם אלינור גורנשטיין כולל ייעוץ ואימון אישי לקריירה. "הייעוץ מיועד לשכירים ועצמאים בעלי ותק וניסיון המתמודדים עם אתגרים ורוצים לעשות שינוי, וגם לאלו המעוניינים לקדם את מסלולם המקצועי. תוך כדי דיוק רצונות וצרכים, אימון קריירה מתווה דרך ונותן כלים מעשיים."

לצידו יש תהליך אימון ופיתוח מנהלים. "תהליך המסייע למנהלים ולאנשי מפתח בארגונים לשפר כישורים אנושיים וניהוליים. להתמודד עם אתגרים מקצועיים ואישיים, ולהשיג תוצאות טובות יותר להם ולארגונים שלהם."

את עובדת בשיטה מסוימת? "אני מאמינה גדולה בהקשבה ללקוח ובהתבוננות. מתוך אלו בונה תוכנית. היסודות דומים אך הטכניקות והגישות מותאמים לצורך. נושאים כמו: מנהיגות, תקשורת, זמן, ערכים וחזון, הסתכלות, הרגלים בריאות ואיזונים מקבלים את מקומם בתוכנית העבודה."

"כשהראש למעלה מסודר זה עובר לכל הכיוונים. למנהלים יש הרבה השפעה. הם נוגעים ומתממשקים עם הרבה אנשים. לכן, לדרך שלהם יש חשיבות מעבר להצלחה. מנהלים שהם תלמידים טובים, תורמים הרבה לעובדים ולשותפים בחברה, ומשפרים לעין ערוך את חיי היום יום שלהם."

זוגיות כאמצעי לחיים משותפים ומאושרים

מסלול התפתחות נוסף מיועד לזוגות שביניכם, בכל גיל או וותק של זוגיות. מסלול זה מבוסס על ההנחה שכל זוג חווה משברים בזוגיות. וממשבר אפשר לצמוח עם כלים נכונים. תוך כדי ביסוס יסודות הזוגיות תרכשו אצלה כלים לזוגיות טובה. תלמדו לנהל במקום להתנהל, להקשיב ולדבר אחרת, לחזק את הקשר ביניכם ולאפשר גדילה של המשפחה. תוכלו לרקום תכניות משותפות, מבלי לחשוש שאתם מעכבים את עצמכם.

מימוש קריירה וזוגיות כבסיס לחיים משמעותיים

"התפתחות אישית היא חובתנו ועלינו", אומרת לנו אלינור גורנשטיין, "כי אם לא, אנחנו חולים או שפופים נפשית. וזה לא בשמיים. כל אחד יכול לעשות קצת עבור עצמו בכל יום, ולצמוח מזה הרבה. התרומה לסביבה היא אדירה."

"היום יש כלים רבים ונגישים לעבודה עצמית. אפשר לעבוד לבד, בקבוצות ובאופן פרטני. כל אחד בוחר מה שמתאים לו לאותו שלב. יש ערך גדול לאנשי מקצוע. שיחת ייעוץ יכולה לשנות השקפה מן הקצה אל הקצה, וחיים שלמים יכולים להיבנות בזכות תהליך שעוברים. מעבר להנאה, לתהליכים יש אפקט מצטבר המהדהד בנו גם שנים אחרי. זכרונות עולים ברגעים חשובים ואז אפשר לשנות. ברגע ששינית ניצחת. כי התגברת על המכשול שהיה חלק ממך."

באתר שלה, תמצאו שלל רב של מאמרים והדרכות בחינם. יש תוכניות דיגיטליות מעולות לעבודה עצמית. ניתן להתייעץ ולעבור תהליך אישי או זוגי בקליניקה בגני תקווה או בוידאו. לעבור אימון ניהולי ולהזמין הרצאה או סדנא לארגון שלכם.