יוסף חדאד
יוסף חדאדערוץ 7

השרה מירי רגב בחרה ביוסף חדאד ואלה קינן להשיא משואת כנציגי חזית ההסברה הישראלית.

בנימוקים לבחירה ביוסף חדד נכתב כי הוא "בן למשפחה ערבית נוצרית מחיפה, התנדב לשירות קרבי בצה"ל, שירת כמפקד ונפצע קשה במהלך מלחמת לבנון השנייה. לאחר שהשתקם החליט להקדיש את חייו למען ההסברה הישראלית בעולם תוך הדגשת השותפות בין יהודים לערבים. בשנת 2018 הקים את עמותת "ביחד- ערבים זה לזה" אשר מקדמת את שילוב הערבים בישראל תוך קידום וצמצום הפערים ועידוד גיוס לצבא ולשירות הלאומי".

עוד צויין כי "החל מ-7 באוקטובר 2023 עם תחילת מלחמת חרבות ברזל, החל חדאד במסע הסברה נרחב ברשתות החברתיות בעד ישראל כשהוא חושף את פשעי חמאס והג'יהאד האסלאמי. חדאד משמיע את קולם של רבים מערביי מדינת ישראל הגאים באזרחותם הישראלית וחפצים בחיים של שותפות ושלום. תכניו אפשרו למיליונים רבים להיחשף לפניה האמיתיות של החברה הישראלית – חברה המקריבה את עצמה לטובת ערכים של שלום, מוסריות ואהבת האדם. חרף איומים רבים על חייו ממשיך חדאד באומץ במאבקו להשמעת קולה של ישראל".

לגבי אלה קינן נכתב כי הוא "בלוגרית טיולים ומשפיענית רשת ישראלית. כנכדה למקימי קיבוץ כפר עזה וכקצינה במילואים לא יכלה לעמוד מנגד בעת שהחלו מתקפות על מדינת ישראל ברשתות החברתיות עם פרוץ מלחמת חרבות ברזל. אלה הסבה את כל פעילותה ברשתות החברתיות לטובת המאבק ההסברתי למען מדינת ישראל. קינן יצרה וקידמה את ההאשטג hamasisisis# שתפס תאוצה בכל העולם. בפעילותה ברשת החברתית טוויטר נאבקה בתכנים מעודדי הסתה של משפעיני רשת וסייעה בהסרת ערוצים תומכי טרור. אך גולת הכותרת של פעילותה היא ניהולה של רשת עולמית, בת עשרות אלפי מתנדבים, אשר תפקידם להגיב באופן מידי לאירועים ולחולל באמצעותם תהודה למסרים ולתכנים שמייצגים את הסיפור הישראלי".

חדאד הגיב לבחירתו בהתרגשות וכתב באינסטגרם: "נבחרתי להשיא השנה את משואת ההסברה. זה כבוד גדול ואחד מהרגעים הכי מרגשים בחיים שלי, להשיא משואה כאזרח ערבי ישראלי גאה, כגולנצ'יק ונכה צה"ל, כפעיל חברתי והסברה. זו תהיה זכות להשיא את משואת ההסברה יחד עם אלה קינן שעושה עבודה הסברתית מדהימה ובשם כל מאות האלפים בעם שנרתמו להסברה בזמן המלחמה".

"אני כבר שנים חי את ההסברה הישראלית והעובדה שהיום כולם מבינים את החשיבות שלה זה הדבר החשוב ביותר! כבוד גם להיות אחד מתוך מהמשיאים השנה שכולם אנשים מדהימים וראויים, גיבורים ענקיים. יום העצמאות השנה מרגש ומורכב במיוחד, אנחנו בעיצומה של מלחמה כשאנחנו שבעה חודשים מהטבח והאסון הכי גדול בתולדות ישראל וכשהאויבים שלנו ניסו ומנסים להשמיד אותנו", הוסיף.

"יש משמעות ענקית לעצם העובדה שאנחנו כאן נציין את העצמאות של המדינה שלנו ונעביר מסר ברור שאנחנו לא הולכים לשום מקום אחר לעולם. ויחד עם הכל, זה לא יכול להיות באמת יום של שמחה ואושר כש-133 אחים ואחיות שלנו עדיין בשבי חמאס, ולא נפסיק להילחם ולהתפלל לשובם, תודה מכל הלב לכל המברכים", סיכם.