משפחת ביבס
משפחת ביבס(מתוך האינסטגרם של עדי שפץ)

עדי שפץ, ישראלית הנמצאת באיטליה פרסמה בחשבון האינסטגרם שלה פוסט שהפך לויראלי, בו היא מספרת על החוויה שלה במסעדה קטנה סמוך לנאפולי.

המלצר שלה, מבלי לדעת הרבה על המתרחש בארץ, ציין את שמו של ירדן ביבס - החטוף למעלה מ-210 ימים בשבי החמאס.

היא מספרת כי אותו מלצר אדיב שאל מאיפה היא ומשפחתה הגיעו, וכשסיפרה לו שהם מישראל - סיפר בגאווה שיש לו חבר ישראלי בשם ירדן ביבס, שהתארח במסעדה עם אשתו - ומאז הם חברים באינסטגרם.

אותו מלצר לא יודע דבר על האסון שפקד את משפחת ביבס. ייתכן שידע על מאורעות 7 באוקטובר, אך לא על הסיפור האישי של המשפחה האהובה שביקרה בכפר האיטלקי.

"איך זה יכול להיות שלא כל העולם יודע?", כתבה שפץ בפוסט. "את אתמול בערב לעולם לא אשכח. ישבנו במסעדה בכפר קטן ליד נאפולי, מסעדה שצריך לדעת עליה כדי להגיע אליה. נסיעה בדרך עפר צדדית מאחורי הכפר ואז פתאום אור, והיא שם. קיבל את פנינו צוות מסביר פנים ובעיקר מלצר מקסים אחד, היחיד מכל הצוות שדובר אנגלית וליווה אותנו כל הארוחה".

"כששמע שאנחנו מישראל, הוא סיפר בחיוך גאה שיש לו חבר ישראלי, ירדן ביבס, שישב פה במסעדה עם אשתו. ירדן הוא מומחה יין, כך סיפר המלצר. כשישב פה, הם דיברו על יין - חלקו ידע מקצועי ומאז הם חברים באינסטגרם", כתבה שפץ.

"לרגע חשבנו שאנחנו חולמים או שלא שמענו טוב, כולנו היינו בהלם, ירדן ביבס", תיארה שפץ. "חשבתי שלא שמעתי טוב או שיש עוד מישהו עם שם דומה, זה לא יכול להיות. כעבור כמה דקות המלצר שב מחויך לשולחננו עם הנייד שלו והראה לי בגאווה תמונה של שירי ביבס יושבת פה ממש במסעדה, מה שלא הותיר מקום לספק, אלוהים, הוא לא יודע".

"זה היה רגע נורא. המלצר לא ידע דבר על האסון של המשפחה המקסימה הזו. הוא לא ידע על השואה של המשפחה הזו, על השואה שלנו, פשעים נגד האנושות ברמה החמורה ביותר שיכולה להיות. סיפרנו לו כל מה שקרה ב-7 באוקטובר ונשארנו המומים. איך זה יכול להיות שלא כולם יודעים? הכאב מפלח את הלב, לא משאיר אוויר".

שפץ סיפרה כי היא מתוסכלת "מהעיוורון שקיים בעולם, ועוד מדובר כאן באדם משכיל, דובר אנגלית, אז מה זה אומר על שאר האוכלוסייה? ממש כמו בשואה שלקח זמן עד שהכול נודע. העצב כל כך גדול".

היא הוסיפה: "בבוקר המלצר כתב לנו המום שהוא לא נרגע מהחדשות הנוראות של ליל אמש והוא אפילו לא יודע את הקצה. שירי וירדן ישבו במסעדה הקסומה הזו וגם אנחנו. כולנו רקמה אחת".

משפחת ביבס נחטפה מקיבוץ ניר עוז לרצועת עזה על ידי מחבלי חמאס, בבוקר השבת השחורה. בנם כפיר, נחטף כשהוא בן תשעה חודשים - השבוי הצעיר ביותר שנחטף לרצועה. כבר למעלה מחצי שנה שהמשפחה בשבי. לפני כחודשיים, צה"ל פרסם סרטון בו נראים בני המשפחה ביום החטיפה.