משפחתו של קליין
משפחתו של קלייןצילום: באדיבות המשפחה

הילה קליין, אלמנתו של אלחנן קליין הי"ד שנרצח בפיגוע ירי בשומרון בעת חזרתו מהמילואים, הגיבה על המבצע המוצלח בשבת במסגרתו חוסלו המחבלים שרצחו את בעלה.

"אני מבקשת להודות לכוחות הביטחון היקרים: צה"ל שב"כ וכוחות הימ"מ שחיסלו את מחבלי החולייה הנתעבים, החולייה שרצחה את בעלי אלחנן אריאל בזמן חזרתו הביתה מהמילואים. בזמן שחמאס רוצחים ברוע מוחלט, אנחנו נמשיך להוסיף טוב, להאיר, לחיות, לבנות וליישב את הארץ! מתפללת מעומק ליבי ומבקשת מכולם להתפלל לרפואת לוחם הימ"מ שנפצע - ייטב לב בן ורד".

יוסי דגן ראש מועצת שומרון הגיב מוקדם יותר על חיסול המחבלים, "אני מברך את צה"ל הימ"מ השב"כ וכוחות הביטחון על פעולה נחושה ונועזת ללכידת המחבלים הנתעבים שרצחו את אלחנן היקר כשהיה בדרכו לאשתו וילדיו מפעילות מבצעית ומאחל רפואה שלמה לפצועים".

דגן הוסיף "על אף שלכידת המחבלים וחיסולם היא פעולה שאין לפקפק בחשיבותה, המטרה צריכה להיות מניעת פיגועים מלכתחילה. אסור לקבל פיגועי ירי בשומרון או בכל מקום אחר בארץ כגזירת גורל. יש להחזיר את כל המחסומים הביטחוניים באופן מיידי, להורות על דרקטיבה של איסוף כלל הנשקים הלא חוקיים, לחזק ולהמשיך את המבצעים הביטחוניים היזומים שמתקיימים בצורה שוטפת החל מה 7 באוקטובר. דרשנו שזה יקרה קודם, לצערנו זה לא קרה וזה עלה במחיר בטחוני קשה.

אני מברך על כך שהמבצעים מתקיימים, צריך להמשיך ולהעמיק אותם. בשביעי באוקטובר פיקוד מרכז ואוגדת איוש החזירו את המחסומים הביטחוניים, לצערנו בחודשים האחרונים המחסומים הולכים ויורדים. יום לפני הרצח ביקשתי מדרג בכיר לחסום את הנתיב שממנו אותם רוצחים שרצחו את אלחנן קליין נמלטו לאחר הפיגוע ובקשתי לא נענתה חלק מהמקומות שבהם ביקשתי לחסום עדיין לא חסומים", אמר דגן, "לצערנו אנחנו פוגשים בפיגועים שגם חוזרים אחרי תקופה מאוד רגועה. ולכן אנחנו מצפים למדיניות של מתן ביטחון לתושבים בלי לזלזל בחיי התושבים גם כשזה בא על חשבון מרקם החיים של האוייב. אסור למצמץ מול המחבלים הנתעבים. רק ביחד ובכח ננצח".

קליין בן ה-29, אב לארבעה ילדים מהיישוב ענב שבשומרון, נרצח כאמור בעת שהיה בדרכו הביתה מהמילואים. קליין היה על מדים כשמחבלים עקפו את רכבו, בציר שמוביל מהיישוב שבי שומרון ליישוב ענב, ופתחו לעברו באש. קליין איבד שליטה על הרכב, שסטה מהנתיב והתהפך. מותו נקבע כעבור זמן קצר.