ביום שישי הקרוב יתקיימו סיורים לקראת יום הזיכרון במעיינות לזכרם של הנופלים במסגרת פרויקט 'מעיינות לזכרם' בו משלבים כוחות 'אשכולות', משרד ההתיישבות והמשימות הלאומיות והאגף לתרבות יהודית.

אורי מאור מנכ"ל 'בשבילנו', יוזם מיזם 'מעיינות לזכרם', מספר כי "הפרויקט נולד לפני כשבע שנים. ברשתות פרסמתי רשימה של עשרות מעיינות הקרויים על שם נופלים וביקשתי מאנשים שילמדו על הנופל, ושיבואו למקום לקראת יום הזיכרון. לפני שלוש שנים החלטנו למסד את זה יחד עם 'אשכולות' וביום אחד באים מאות אנשים למעיינות, לומדים על החלל, מתחברים לטבע ואל נציגי המשפחות שמגיעים לחלק מהמקומות".

"שואלים אותנו למה להנציח חייל במעיין", הוא ממשיך. "יש משהו מאוד מיוחד בהנצחה שהיא דרך מים חיים. המשפחות באות לומר שאמנם החייל נפטר אבל המים ממשיכים לזרום ועבור המשפחות לראות מאות אנשים שמגיעים למעיין בו מונצח הנופל יש בכך משום המשכיות החיים".

לפעילויות שבוע הגבורה- 'בזכותם' - לחצו כאן >>>

אסף ארזי, מנהל חינוכי באירגון 'אשכולות', מספר על פרויקט נוסף. "במסגרת פרויקט 'בזכותם' יוצאים לרחבי הארץ - מהצפון הרחוק דרך קרבות של תש"ח ומלחמת יום הכיפורים - ומתקדמים לעבר בית הקברות של קרית ענבים. יש לנו סיורים מודרכים בהר הרצל לחיבור ללוחמי ישראל - שבה נתחבר גם למלחמה הנוכחית - שגיבוריה הם חלק משרשרת הדורות".

"החיבור חשוב לנו מאוד. יש לנו סיור בעוטף עזה - שבו נתחבר גם לקרבות האחרונים, לסיפורי הגבורה, וללוחמים שגבורתם לא נופלת מאלה של תש"ח. ומשם נתחבר לגשר עד הלום וללוחמי גבעתי שעצרו בו את המצרים שהגיעו מאזור עזה", הוא מוסיף.

לדבריו, "ההנצחה הטובה ביותר היא לצאת מהמסכים, לצאת מהבית, לפגוש מדריכים בטבע, בסיורים, בבתי העלמין ובאנדרטאות, עם הדרכה איכותית ביותר שבה רואים את האנשים ומרגישים את השטח. להבין את הסיפור דרך הסלעים והצמחים, להרגיש את האוויר, וכך להתחבר לסיפור בצורה יותר חדה ומשמעותית".

הוא מזמין את הגולשים להצטרף למגוון הסיורים שייערכו בימים הקרובים. "היכנסו לאתר ותראו את מגוון הפרויקטים שכדאי לכם לבוא ולסייר בהם ברחבי המדינה האהובה שלנו בשבוע הגבורה".

לפעילויות שבוע הגבורה- 'בזכותם' - לחצו כאן >>>