הרב ליאור על העצורים המנהליים: "פועלים למען ביטחון ישראל"יח"צ

סאגת המעצרים המנהליים: שבוע לאחר מעצרם של חמישה מתיישבים נוספים בצו מעצר מנהלי שהוציא שר הביטחון גלנט, יצא היום הרב דב ליאור בקריאה לציבור לתמוך במאבק משפחות העצורים הפועלים לשחרורם.

"נמסר לי שלאחרונה ישנם כמה וכמה עצורים מנהליים שתפסו אותם והכניסו אותם לבית הסוהר ללא משפט וללא שום דבר", אמר הרב ליאור. "יש פה מצווה גדולה לתרום, לעזור ולסייע לאותם אנשים שבמסירות גואלים את האדמות ומיישבים את ארצנו".

תרמו עכשיו והצטרפו למאבק לשחרור העצורים

הרב הוסיף ואמר: "אלו חלוצים שעומדים בשער כנגד כל כניסה של מחבלים שרוצים להיכנס לישובים הותיקים או לגזול קרקעות. העצורים הללו שפועלים למען ביטחון עם ישראל ולמען טובתם של אחינו בני ישראל, כדאי שישוחררו בקרוב. סיוע למאבק המשפחות הוא תמיכה בחלוצים שפועלים למען גאולת ארצנו והשבת ריבונות עם ישראל לכל מרחביה", אמר הרב ליאור.

כזכור, הודיעו לאחרונה משפחותיהם של העצורים המנהליים כי יצאו למאבק ציבורי בדרישה לשחררם לאלתר.

המשפחות סיפרו כי יצאו לקמפיין גיוס המונים למימון המאבק הציבורי שעתיד להיות מופנה כלפי גורמי הממשלה השונים, שלדבריהם מיישרים קו עם הרדיפה אחר ציבור המתיישבים, וקראו לציבור להירתם ולתמוך במאבק.

מאז הקמת הממשלה הנוכחית נרשם שיא חסר תקדים מקום המדינה של צווי מעצר מנהלי שהוצאו כנגד פעילי ימין. במהלך השנה וחצי האחרונות חתם גלנט על 22 צווי מעצר מנהלי כנגד מתיישבים - כפליים מממשלת רבין, שיאנית המעצרים עד כה.

ברגעים אלו יושבים במעצר מנהלי שמונה יהודים, ביניהם ארבעה מתיישבים נשואים ובעלי משפחות הכלואים לתקופות מאסר ללא משפט של שבעה עד ארבעה חודשים.

"הרדיפה כנגד ציבור המתיישבים שברו בשבוע האחרון שיאים חדשים", אמרו במשפחות העצורים המנהליים. "בערב החג האחרון ללא כל התראה או משפט כלשהו, נעצרו בידי בלשי ימ"ר ש"י חמישה יהודים - שלושה מהם נשואים ובעלי משפחות והושלכו לתא המעצר בהליך המזכיר את רוסיה הסובייטית".

"אימהות נותרו לבד בבית עם ילדיהן, ונערים צעירים מצאו את עצמם בתא מעצר טחוב ואפל. הרדיפה שמטרתה נטרול המתיישבים שמסכלים בגופם את הקמת המדינה הפלסטינית מופנית כעת כלפינו, אך אם הציבור ונבחריו ימשיכו להתעלם התופעה הדורסנית תלך ותתרחב מהר מאוד הרחק ממחוזות ציבור הגבעות. היום זה אנחנו, מחר זה אתם".

"הגיע הזמן להפסיק לשתוק. תחת הממשלה הנוכחית שמתהדרת בכינוי "ממשלת ימין על מלא", נשבר שיא חסר תקדים ברדיפה מאז קום המדינה. שרי הימין שנבחרו בקולות המתיישבים ישנים טוב בלילה וממשיכים בהתעלמות, בזמן שהציבור שבחר אותם בקולותיו נאנק תחת הרדיפה שמתרחשת במשמרתם. לא עוד! אנו קוראים לכל עם ישראל להצטרף אלינו למאבק, לתמוך ולהירתם כדי שהרדיפה הזאת תפסק עוד היום", אמרו המשפחות.

תרמו עכשיו והצטרפו למאבק לשחרור העצורים