אוהדי הפועל תל אביב. יקבעו שיא חדש?
אוהדי הפועל תל אביב. יקבעו שיא חדש?צילום: פלאש 90

בתאריך ה-7 במרץ 2022 נקבע שיא חדש וגדול בתולדות הכדורגל הישראלי. היה זה שנתיים לאחר פרוץ מגיפת הקורונה שגרמה לעולם כולו לעצור מלכת וכך גם עולם הספורט ולקח זמן רב עד שניתן אישור לאוהדים להגיע לצפות ולעודד את קבוצתם במשחקי הליגה.

היה זה כאשר לא פחות מ-82,684 אוהדים הגיעו לצפות מקרוב בשחקני קבוצותיהם במחזור משחקים אחד במסגרת ליגת העל הישראלית, שיא שעקף במעל ל-5,000 אוהדים את השיא הקודם.

במחזור המשחקים הקרוב בליגת העל, ייתכן כי השיא הגדול וההיסטורי יישבר פעם נוספת.

מי שעשויה לבדה להביא כמות גדולה של אוהדים היא הפועל ת"א המתמודדת נגד ירידת הליגה בפעם השלישית בתולדותיה.

האדומים מת"א יארחו במוצאי השבת הקרובה את מ.ס אשדוד למשחק שיכריע את זהות היורדת השניה אל ליגת המשנה, הליגה הלאומית ותצטרף אל הפועל פתח תקווה שחזרה לאחר שנה אחת בלבד אל המקום ממנו באה - הליגה הלאומית.

הניצחון הקטן על מכבי נתניה הפיח חיים באוהדי הפועל ת"א שבטוחים שכעת יחד עם עוזר המאמן טועמה, ניצחון תלוי בהם וכך גם הישארות בליגה, כנגד כל הסיכויים והתחזיות.

על פי הודעת האדומים מת"א, 27 אלף אוהדים אדומים ימלאו את האצטדיון הביתי, אצטדיון בלומפילד בעוד שלושה ימים, כאשר אחרי שכל השערים שהוקצו לאוהדי הפועל נמכרו, במועדון הוחלט לפתוח גם את שער 11 למכירה. בכך למעשה תשחזר הפועל את כמות הקהל הגדול שהגיעה למשחקה של מכבי ת"א באותו האצטדיון לפני שנתיים, כאשר אז הגיעו 27,133 אוהדים.

אפרופו מכבי ת"א, גם הפעם יגיעו למשחקה שלה אוהדים רבים, רק שהפעם יהיו אלה אוהדי היריבה המארחת, האלופה בשלוש השנים האחרונות מכבי חיפה שהודיעה כי כל הכרטיסים למשחק ההזדמנות האחרונה אזלו. ניצחון ירוק ילחיץ את הצהובים מת"א ואלה עשויים להפסיד את תואר האליפות בפוטו-פיניש דרמטי ומותח במיוחדף.

אם זה לא מספיק, בבירה יתקיים דרבי ירושלמי בין בית"ר להפועל ירושלים, משחק שעשוי להביא לאוהדים רבים משני צידי העיר. בדרך לקבוע שיא ישראלי חדש?