התפילה בקבר יהושוע בן נון
התפילה בקבר יהושוע בן נוןצילום: רועי חדי

אלפי בני אדם נכנסו הלילה (חמישי) לקבר יהושוע בן נון בכפר כיפל חרס שבשומרון וקיימו תפילה המונית להחזרת החטופים ולניצחונה של ישראל במלחמה.

הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות של מועצה אזורית שומרון, בליווי ואישור צה"ל ובסיוע של מתנדבי מנהלת קבר יוסף ולרגל ראש חודש אייר וליל ההילולה של יהושוע בן נון.

במעמד התפילה המרכזי בחצות השתתפו: ראש המועצה יוסי דגן, רב המועצה הרב אליקים לבנון ואלפי בני אדם שהגיעו מכל רחבי הארץ.

בין המשתתפים גם הורים שכולים, בהם גדעון ואורטל בוגלה, הוריו של לוחם גולני אדיר אישטו בוגלה שנפל בקרבות במוצב נחל עוז, והגן על חייליו. אביו אמר למפקדים במקום ולראש מועצת שומרון בעיניים דומעות: "צריך שכל עם ישראל יכיר את סיפור גבורתו".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן חיבק וחיזק את האב השכול ואמר בעצרת התפילה: "הגענו אלפים רבים מכל רחבי הארץ ומכאן, ממקום קבורתו של ממשיכו של משה רבנו, הרמטכ"ל הראשון ומנחיל הארץ, אנחנו קוראים לממשלת ישראל קחו כוח מיהושוע בן נון, תלמדו ממנו, תנו לצה"ל את הפקודה לנצח ולהדביר את אויבינו הברברים. תנו לנו פקודה לבנות יותר את ארץ ישראל כאן בשומרון, בעוטף עזה ובגוש קטיף. אנחנו מכאן שואבים כוחות, יחד עם כל עם ישראל, כדי לחזק את אחיזתנו בארצנו כפי שיהושוע בן נון וכלב בן יפונה אמרו, עלה נעלה וירשנו את הארץ כי יכול נוכל לה".

הרב אליקים לבנון בירך את חיילי צבא ההגנה לישראל והתפלל עם הקהל להשבת החטופים. "זכותו של יהושוע בן נון מצביא ישראל כובש הארץ תגן עלינו ורוחו תחול על כל המנהיגים והמצביאים בארצנו ונזכה לכיבוש מלא של אדמת הקודש בארץ ישראל בע"ה לטובה ולברכה לכל עם ישראל".