עו"ד אריאל עטרי
עו"ד אריאל עטריצילום: אורי לנץ, פלאש 90

היום (חמישי) התקיים דיון בהארכת מעצרו של תושב בית אל, אביעד מהצרי, שנחשד על ידי השב"כ במעורבות בהריגתו של איש חמאס תושב הכפר ביתין במהלכו שוחרר למעצר בית.

עורך דינו, עו"ד אריאל עטרי, מספר בראיון לערוץ 7: "אתמול אמור היה להסתיים איסור המפגש בין אביעד מהצרי לביני, אבל רגע לפני שהסתיים איסור המפגש שב"כ הודיע שיאריך את הצו עד הלילה בחצות. מיהרנו להגיש לבית המשפט המחוזי ערר על האיסור. הבוקר בשמונה, שעה וחצי לפני הדיון שנקבע בפני השופטת בזק רפפורט בבית המשפט המחוזי, שב"כ התקפל כי העריך כנראה שיאושר מפגש. לכן דאגנו שעורך דין ייפגש אתו וישוחח אתו".

עו"ד עטרי ציין כי אחד הדברים המוזרים בפרשה הוא שצו איסור המפגש עם עורך דין התבקש על ידי שירות הביטחון הכללי לאחר מספר ימים בהם התקיימו פגישות שכאלה. צו מאוחר שכזה הוא די נדיר, כלשונו ולהערכתו מדובר בעדות נוספת לכך שלא מדובר אלא בתרגיל חקירה שיביא לשבירתו. "אבל ברוך ה' זה לא צלח בידם".

עטרי מבין מהשיחות עם מהצרי כי "לטענת המשטרה בלילה שלאחר מציאת גופתו של בנימין אחימאיר ז"ל היו מספר מהומות במספר אזורים ביהודה ושומרון. מהצרי היה בכמה מהם. בכל נקודה היו עשרות ומאות של מתיישבים יהודים. ככל הנראה באחד המקרים נורה איש חמאס באזור ביתין. רכבו של מר מהצרי אותר באותו אזור והוא לא מתכחש לכך כמי שהיה שם ובעוד מקומות כמו מאות רבות של אנשים, ומשום כך עצרו אותו ואמרו לו שהוא לא חשוד, אבל בגלל שהוא סירב לדבר איתם החליטו לעצור אותו. משם ואילך אנחנו מתגלגלים בבית משפט".

לשאלתנו אם להערכת עו"ד עטרי לו היה מהצרי מדבר בחקירתו הוא היה משתחרר, משיב עטרי בשלילה: "עוד לא שמעתי על אחד שדיבר עם השב"כ והתוצאה הייתה שהוא שוחרר הביתה. אני מכיר יותר חבר'ה שדיברו ואחר כך מצאו את עצמם עומדים לדין".

באשר לעצם הירי על אותו איש חמאס מקפיד עטרי להוסיף את המילים 'ככל הנראה' והוא מסביר מדוע: "מכיוון שעד לרגע זה אין למשטרת ישראל ראיה שמישהו מת, וזה אחד הדברים התמוהים ביותר בפרשה הזו. מאשימים אדם ברצח של אדם שיכול להיות שמחר ידפוק בדלת או להתראיין באל ג'זירה. בנוסף, גם אם הוא מת המשטרה מודה שאין מושג ממה הוא מת. אין ראיה לכך שהוא מת מהתקף לב, מירי מחבל אחר של חמאס, ירי הרש"פ, ירי חיילי צה"ל, וכשזה מצב הדברים ברור מדוע אין מקום להארכת מעצרו של מר מהצרי".