תמונה אחת שווה 100 מילים

בשבת הלך לעולמו הצלם המיתולוגי של גוש עציון גרשון אלינסון בן ה-75 ככל הנראה מדום לב.

הלוויתו תתקיים בחצות בבית העלמין בכפר עציון. אלינסון תיעד את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון למעלה מארבעים וחמש שנה. הספיק לתעד את הלווייתו של אליקים ליבמן שנרצח בנובה בשמחת תורה.

לבד מהיותו צלם שתיעד את ההתיישבות היהודית הוא היה מראשוני המתנחלים בעיר חברון, כאחד ממפעילי מסעדת המתנחלים, המבנה הראשון של המתנחלים שאושר בידי הממשלה. עד היום במרכז גוטניק בחברון יש תצוגת תמונות של ההתיישבות היהודית בחברון, שצילם.

ראש מועצת גוש עציון, ירון רוזנטל ספד "בשבת הלך לעולמו חברנו הצלם גרשון אלינסון ממתיישבי אפרת. גרשון היה הצלם שלווה את ההתיישבות ביהודה כמעט מראשית דרכה. הוא תיעד את ראשית ההתיישבות בעיר האבות, התיישב באפרת וליווה אותה מהקמתה, והגיע לכל אירוע בגוש עציון בעשרות השנים האחרונות.

בהגדרה הרשמית הוא היה צלם, אבל מי שהכיר אותו ידע שמעל הכל הוא היה חייל אמיתי של ההתיישבות, הוא ראה שליחות להביא את סיפורו של מפעל ההתיישבות שלנו כאן על ההר הטוב הזה, דרך עדשת המצלמה שלו. גוש עציון חייב לו הרבה ובע"ה נמצא את הדרך להצדיע לו על כך. עבורי הוא היה ידיד אמת כבר שנים ארוכות. אתגעגע אליו מאוד".

נתי שוחט, המנכ"ל והבעלים של 'פלאש 90' הביע צער כבד, "גרשון היה אדם מדהים, עניו וחרוץ עד יומו האחרון. הצילומים של גרשון פורסמו בתקשורת שנים רבות, הוא הנציח רגעים היסטורים, שמחים ועצובים, גרשון עם העין הרגישה שלו תחסר לנו מאוד. כואבים ומשתתפים בצער המשפחה".