כמדי שנה קיימו מועצת בנימין ומתנ"ס בנימין טקס מרכזי באתר "יד לבנים" בצומת המשטרה הבריטית. השנה העבירו את מסכת הטקס תלמידי ישיבת בני עקיבא ''נר תמיד'' בחשמונאים תחת הכותרת "נצח ישראל". הטקס סקר את סיפורי הנופלים תושבי המועצה בשנה האחרונה, מתוכם ארבעה שנרצחו בפיגוע בצומת עלי ביוני האחרון ו-31 מתושבי המועצה שנפלו במלחמת חרבות ברזל.

ראש המועצה האזורית בנימין ויו"ר מועצת יש"ע ישראל גנץ נשא דברים ואמר: "הלב שתת דמעות עם כל משפחה - הורים, רעיות, אחים, וגם יתומים שידיעת האיוב הגיע למפתן ביתם. הכאב שבא לפתע קרוב כל כך פילח את הלב, של עובדי המועצה וגם שלי.

בבית המשפחה, בלוויה, ובשבעה. ומסתבר שלב אחד יכול להישבר ולהתרסק שוב ושוב. שלושים וחמישה חללים נוספו לנו בשנה האחרונה בבנימין. הלב לא מעכל. והראש לא תופס.

הדור שלנו, כך מסתבר, דור גדול ומיוחד הוא. יש למעלה מי שיודע יותר מכולם, שהדור הזה נטוע בעוצמות גדולות ובחיבור איתן לעם ולארץ. דור מלא ברוח ובגבורה, ברוח כלל ישראל וברוח ניצחון. הדור הזה ינצח! הוא ינצח כי כך היא גאולתם של ישראל. הוא ינצח כי תחת השמים אין מקום לרוע שהתפרץ מאדמת עזה. הוא ינצח בגלל מסירות הנפש של הנופלים ובזכות גבורת המשפחות." אמר ראש המועצה.

הרב אלחנן בן נון, אביו של הראל-עוז בן נון שנרצח עת שמר על יישובו יצהר, נשא את דבר המשפחות השכולות: "בשמחת התורה היה נדמה לרבים שתהום נפתח לפתחנו. הבור המשפחתי הקשה מצטרף לחלל גדול של כל הארץ. היום מרגישים זאת יותר.

אני מרגיש צורך לשתף בביקורי אצל משפחות הנופלים. השנה הרגשתי שמספר המשפחות לא רק גדל, הכאב העוצמה מוקרנים מול הציבור כולו בעוצמות גדולות. הנופלים השאירו צוואות קודש שכולנו דומעים ששומעים אותם. ההתגייסות של עם ישראל המחישה את עוצמתינו."

מפקד חטיבת בנימין, אלוף משנה לירון ביטון: "זיכרון הנופלים חקוק בליבנו לעד. כמפקד חטיבת בנימין, תפקידנו לייצר ביטחון. נמשיך לתקוף ולסכל טרור על מנת להבטיח שגרה ביישובים ובצירים. נמשיך את מורשת הנופלים ונבטיח את שלום אזרחי המדינה."

מפקד משטרת בנימין, סגן ניצב שמואל ג'רבי: "אנו מצוידים ברוח ובאמונה כדי להבטיח חומה על הבית ולהוות מגן מבית ומחוץ, על מנת להבטיח את שגרת התושבים. אני מצדיע לכל הנופלים ושולח החלמה מהירה לכל הפצועים והחטופים."

כבכל שנה משנת 2002, מאז אירע פיגוע טרור בצומת המשטרה הבריטית בו קיפחו את חייהם 10 ישראלים: שבעה חיילים ושלושה אזרחים, הטקס המרכזי של בנימין נערך בבית יד לבנים במשטרה הבריטית.

במועצת בנימין יצאו במיזם מרגש בו הונחו נרות זכרון על קברם של כל חללי בנימין בכל רחבי הארץ.