חיילי מילואים לפני כניסה לעזה
חיילי מילואים לפני כניסה לעזהצילום: חיים גולדברג, פלאש 90

סקר שערך מכון דיירקט פולס עבור תנועת רגבים, בהשתתפות 512 לוחמי מילואים מכל קשת החברה הישראלית ששרתו במהלך מלחמת חרבות ברזל, בדק את עמדותיהם לגבי סוגיות שונות בחברה הישראלית.

אל מול הפגנות ולחץ כבד מצד חלקים בחברה הישראלית בנוגע למו"מ עם החמאס, התבקשו המשתתפים בסקר להביע את עמדתם לגבי עסקת חטופים בכל מחיר ומניעת כניסה לרפיח. רק 24% מהנשאלים תמכו בעסקה בכל מחיר. 72% השיבו כי הם מתנגדים לעסקה כזו ותומכים בכניסה לרפיח.

לשאלה מה עמדתך לגבי הכנסת משאיות סיוע הומניטרי לעזה, מציגים המילואימניקים קו ברור וחד: 9% בלבד תומכים ברעיון, בעוד 90% מתנגדים לו, מתוכם 33% מוכנים במתווה שונה בו ניתן לוודא כי לא יגיעו לידי חמאס כלל.

המשתתפים נשאלו האם חברי פורום מטכ"ל מייצגים את המרקם האנושי של לוחמי צה"ל. 18% בלבד השיבו באופן חיובי, לעומת יותר מפי 3 (58%) שהשיבו כי הוא אינו מייצג.

אחוזי התמיכה בעסקה מול כניסה לרפיח
אחוזי התמיכה בעסקה מול כניסה לרפיחצילום: באדיבות המצלם

בשאלה "האם חברי הקבינט מייצגים את המרקם האנושי של הלוחמים" הממצאים אף מובהקים יותר: 19% סוברים כי הוא מייצג לעומת כמעט פי 4 (68%) הטוענים כי הוא אינו מייצג את הלוחמים כלל.

מאיר דויטש, מנכ"ל רגבים, הגיב לתוצאות ואמר כי "ערב יום הזעכרון לנופלים וציון 76 שנים לעצמאותנו, 218 יום לתוך הלחימה, הגיע הזמן לשמוע את קולם האותנטי של לוחמי המילואים. כל מי ששרת במילואים במלחמה, ביניהם כלל עובדי תנועת רגבים, הרגישו כי קולות הלוחמים בשטח, שונים ממה שמוצג בתקשורת. לקראת הימים הנוראים של מדינת ישראל, הגיע הזמן להשמיע את קולם של מי שבחרו לעצור את חייהם, להילחם ולסכן את נפשם. מי שנפצעו ואיבדו חברים. מי שנלחמים את המלחמה של כולנו".