מתוך הקליפ של 'כולם אהובים'
מתוך הקליפ של 'כולם אהובים'צילום: במאי ועורך: דובב אלפרסון

לרגל יום הזיכרון לחללי צה"ל משה פרץ הקדיש את השיר 'כולם אהובים' אשר נכתב לזכרם של חיילי צה"ל והאזרחים שנפלו במלחמה.

מילות השיר מבוססות על תפילת 'אל מלא רחמים' הנאמרת בכל הלוויה וטקס זיכרון, טקסט נוגע ומרגש עם הגשה יוצאת דופן של משה. בקליפ שמלווה את השיר מופיעים שמותיהם של הנופלים במערכה והוא מהווה אנדרטה מוסיקלית חיה עבור המשפחות השכולות הרבות כל כך.

זהבה בן בביצוע מיוחד לשיר 'אחרי הנצח' של פאר טסי לקראת יום הזיכרון לחיילי מערכות ישראל.

"מאז השביעי לאוקטובר הלב שלי שבור, אין יום ואין לילה שאני לא חושבת על החטופים שלנו, על החיילים שלנו ועל סיפורי הגבורה שמתגלים אלינו בכל פעם ולא נגמרים", היא אומרת, "'אחרי הנצח' של פאר טסי הוא אחד משירי הזיכרון היפים שנכתבו ובמיוחד בשנה שכזאת הרגשתי שאני חייבת לבצע אותו ולהקדיש אותו לזכרם של כל הגיבורים".

מעטים האנשים שזוכים להמשיך להשפיע טוב ולהפיץ אור בעולם לאחר פטירתם. אחד מהם היה יהודה בכר הי"ד שנרצח בנובה וסרטוני החיזוק והאמונה שלו ממשיכים לחזק רבבות עד היום. אחד הסרטונים שלו שהתפרסמו יותר מכל, הוא התיעוד המרגש בו שר יהודה את השיר 'אלוקי נשמה' בקול מלא ערגה וכיסופים להקב"ה.

כחצי שנה לאחר מותו, מוציאים אוהד מושקוביץ ומקהלת קאפלה את השיר המיוחד והמרגש בביצוע ווקאלי כיאה לימי ספירת העומר. את העיבוד הקולי עשה המעבד הווקאלי נותי רוטמן, ועל ההפקה דוד פדידה.

"נחשפתי לדמותו של יהודה הי"ד באירוע זכרון בבית שמש שהיתה לי הזכות להשתתף בו", מספר אוהד מושקוביץ. "ראיתי את הסרטון ומיד התאהבתי באישיות הכובשת שלו. כולי תפילה שהשיר יהיה לעילוי נשמתו הקדושה".

רבקה כהן, שחברתה הטובה איבדה את אביה בצעירותה, שרה לילדי הנופלים ומבקשת למצוא את התקווה עבור אותם ילדים שגדלו למציאות נטולת אב וממחיש את רגש הגעגוע והדמות שאיבדו בחייהם על סמך הסיפורים והזיכרונות

"השיר מבקש לתת מקום לאותן רגשות שנולדות לתוך תחושת החסר כאשר הגעגוע מורגש לכל אורך מילות השיר ובכך מבקש להדגיש את ערכו של הגעגוע כמתנה ונחמה. הוא מספר את המסע המיוחד של אותם ילדים בסוג אובדן זה, יחד עם זאת השיר רלוונטי לכל סוג של חיפוש געגוע כך שכל אחד יכול למצוא את משמעות השיר בחייו.

בהמשך לחידוש לשיר 'התמונות שבאלבום', מצרפת שרית חדד עוד שתי גרסאות חדשות לשירים 'געגועים' ו'לראות את הכאב'. הטריו הזה מאפיין את התקופה שכולנו חווים.

"כשעלה לי הרעיון לחדש שירים ידעתי שאבחר בשירים האלה ששינו בי משהו", היא מסבירה על הבחירה בשיר 'געגועים', "את השיר הזה אני בוחרת להקדיש לאבא שלי. אני לא מרבה לדבר על המשפחה שלי כי המוסיקה תמיד הייתה השפה בנינו, והיום המוסיקה והבית נפגשו".

"אספר לכם שאת אבא שלי איבדתי בגיל 17, אבל הוא הרבה ממי שאני היום. הגעגועים אליו חיים בי תמיד, אפילו געגועים לרגעים שלא זכינו להגשים. הייתי משלמת בשביל לזכות לראות את הפנים שלו בשורה ראשונה בהופעה שלי, בשביל שיחבק ולו לרגע אחד את הבנות שלי".

"תחבקו את האהובים עליכם תגשימו את החלומות שלכם, ושנזכה שכל געגוע יסתיים בחיבוק ארוך".

על הבחירה ב'לראות את הכאב' היא מספרת שלפני שבעה חודשים השיר הזה קיבל משמעות חדשה עבורה. "הקשבתי לביצוע המקורי והבנתי שאני חייבת להקליט אותו מחדש, כל כלי מנגן כאן כאב אבל גם תקווה. יודעת שבעוד כמה שנים כשאקשיב שוב לביצוע הזה אזכר בכל מה שעברנו כעם, כמה אובדן וכמה צמיחה".

"אומרים שפרפרים הם נשמות, דמיינו ביחד איתי שכל נשמה שאיבדנו היא הפרפר הזה. תאמינו בכל הלב שיהיה עוד טוב, ושלמרות הכל, אנחנו נתגבר".