השרה סטרוק בטקס בחברוןצילום: דוברות

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק השתתפה הבוקר (שני) בטקס זיכרון לחללי מערכות ישראל בבית העלמין היהודי בחברון.

במהלך הטקס נאמה השרה בפני המשפחות השכולות. ''כל כך הרבה ימי זיכרון ידענו בשנה הזו, כל כך הרבה דמעות על חיים יקרים שנגדעו, כל כך הרבה הלוויות ותפילות 'אל מלא רחמים', כל כך הרבה הורים שכולים, אחים, אלמנות, ויתומים - נדמה שכבר כמה חודשים אנחנו בתוך יום זיכרון ארוך, שעוד לא נגמר".

"'והנה מגיע היום הזה, היום המיוחד הזה, יום הזכרון, בו אנחנו נאספים כדי לזכור: לזכור לא רק את אשר עשה לנו עמלק, באכזריותו האיומה ובשנאתו אותנו, לזכור לא רק את הכאב הנורא, החותך בבשר ובנפש, של הפרידה מיקירינו-אהובינו, לזכור היטב-היטב גם את הזכות העצומה שנפלה בחלקנו, הזכות לחיות בדור של 'וזכרתי את בריתי', בדור של 'והארץ אזכור', בדור בו הכאב הנורא על אובדן יקירינו - הוא חלק מחבלי-הלידה של ראשית צמיחת גאולתנו'', הוסיפה.

"איזה חיבור מיוחד יש במקום הקדוש הזה, חיבור בין הארץ ובין מי שמסרו את נפשם עליה. זה המקום בו היא, הארץ, שהייתה שוממה מבלי בניה, אוספת אותם, את הקדושים שלחמו עליה ולמענה, עוטפת אותם באהבה אל חיקה, מטמיעה אותם בין רגביה, כך שיהיו לעד חלק ממנה'. 'איזה חיבור מיוחד יש ביום המקודש הזה, יום הזיכרון הלאומי שלנו: חיבור של עם ישראל כולו אל חלליו שהותירו חלל בליבו, חיבור של כאב ואהבה, של הרכנת הדגל והרכנת הראש, של הצדעה והוקרה שבוקעות מתוככי הנפש, של מחויבות עמוקה להמשיך את דרכם, להיות ראויים לקורבנם, לזקוף את קומתנו הלאומית לזכרם'', סיכמה.