עטיפת הסינגל 'שמיים מלאים כוכבים'
עטיפת הסינגל 'שמיים מלאים כוכבים'צילום: להמתין

הפיל הכחול בגרסה עברית לשיר 'A Sky Full Of Star' של להקת 'Coldplay' שמוקדשת באהבה גדולה לזכרה של סמל יעל לייבושור, תצפיתנית במוצב נחל עוז, שנפלה בשבעה באוקטובר.

פשיטת המחבלים התרחשה מול עיניהן של יעל וחברותיה, שהיו במשמרת בחמ"ל. בקור רוח הן כיוונו כוחות בגזרתן ופעלו באומץ ובמסירות, עד שהמחבלים שרפו את החמ"ל.

המקום האהוב על יעל בעולם היה המדבר, ובאופן ספציפי מכתש רמון. היא עשתה שנת שירות בחברה להגנת הטבע בהר הנגב, ובכל הזדמנות חזרה לשם לנשום מדבר ולראות את הכוכבים מהמקום הכי חשוך שאפשר.

להקת קולדפליי ובפרט השיר הזה של הלהקה היו מאוד אהובים על יעל. יעל הספיקה להיות יחד עם אמה בהופעה של הלהקה בצרפת, וזאת הייתה חוויה בלתי נשכחת.

"החלטנו לתרגם את השיר, שהפך עבור הוריה של יעל למלא משמעות, ולגשת אליו ממקום קצת אחר, כדי שיהיה מעכשיו ולנצח השיר של יעלי", אומרים חברי הלהקה. "השמענו אותו למשפחה, שהחליטה שמאוד חשוב לה, שהשיר הזה ייצא החוצה ויהיה של כולם".

המשפחה מוסיפה כי "השמים נהיו חשוכים יותר מאז שיעל לא פה. אנחנו מרגישים שכל השמעה של השיר מדליקה מחדש עוד כוכב בשמים שלה".

הקליפ כולו מורכב מתמונות של יעל והטקסט בקליפ כתוב כולו בכתב ידה בזכות המעצב אלחנן בן אורי, שלקח חלק בפרויקט המדהים 'אות.חיים', שהופך את כתב ידם של הנופלים והנרצחים לפונט.