לפני 76 שנים. ב-ה' באייר, תש"ח כשצבאות ערב תקפו את מדינת ישראל שזה עתה הוקמה, לא נכנענו. צה"ל נחל ניצחון מוחץ. נשבענו, שכל עוד הלב היהודי פועם התקווה שלנו לא תאבד.

אלפיים שנה חיכינו וקיווינו לחזור לציון ולירושלים. להיות עם חופשי בארצנו. סוף סוף זכינו. אנחנו לא הולכים לוותר על זה. לפני חמישים ושבע שנים, במלחמת ששת הימים, כששוב ניסו אויבינו להשמיד אותנו, שוב לא נכנענו. התאחדנו ויצאנו למתקפת נגד מול אויבינו וברוך ה', שוב ניצחנו, ובגדול.

חזרנו לחבלי מולדת בדרך האבות, שחררנו ואיחדנו את ירושלים, והראנו לעולם שאנחנו כאן כדי להישאר. גם במלחמת יום כיפור, צבאות מצרים, סוריה ומדינות נוספות הפתיעו אותנו וניסו להשמיד אותנו.

ספגנו אבידות קשות, אבל לא נכנענו. נלחמנו כמו אריות, והקב"ה סייע בעדנו להדוף את האויב ולנצח. ועכשיו, שוב מלחמה, המחיר קשה וכואב. איבדנו אחים, חברים ושכנים, לוחמים ואזרחים. אבל "קמנו ונתעודד" גילינו בעצמנו שוב את הכוחות הגנוזים שכבר כמעט שכחנו שיש בנו כעם: אחדות, מסירות, הקרבה, התגייסות, נחישות גבורה... גילינו שעם ישראל חי. בדמייך חיי. אז נשמיד בעזרת השם את אויבינו. נשיב את חטופינו. ונקומם את הריסות יישובינו, בדרום ובצפון.

התקווה להיות עם חופשי בארצנו טבועה בנו עמוק, והיא תמשיך ותלווה אותנו עוד אלפי שנים. כבר 76 שנה למרות האויבים והקשיים מדינת ישראל צומחת ומתפתחת. אור אמיתי לעצמנו ולגויים.

זה אף פעם לא היה קל אבל מעולם לא נכנענו וגם עכשיו אנחנו לא נכנעים, אנחנו חזקים מתמיד. אנחנו בעזרת ה' ננצח. לכל חיילינו ולוחמנו באוויר, ביבשה ובים למילואימניקים ולבני המשפחות שלהם, למתיישבים הגיבורים בצפון ובדרום, ולכל עם ישראל חג עצמאות שמח