הנפת הדגל ושירת התקווה - והעיכובביידנו

מתפללים הניפו הבוקר (שלישי) את דגל ישראל בהר הבית לכבוד יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל.

לאחר שהניפו את הדגל ושרו את המנון המדינה 'התקווה', מתפלל אחד עוכב בידי המשטרה ונלקח לתחנה. עו"ד נתי רום מארגון חוננו מעניק סיוע משפטי למעוכב.

ח"כ עמית הלוי הגיב לעיכוב המתפלל: "הנפת דגל ישראל בהר הבית היא תנאי להשלמת המפעל הציוני. אם מציון לא תצא תורה, ימשיך לצאת ממנה ג'יהאד לעולם כולו".

ח"כ דן אילוז הגיב: "אם היו עוצרים יהודי על הנפת דגל ישראל בכם מקום בעולם, היינו כולנו צועקים בצדק על האנטישמיות. העובדה שזה קורה ביום העצמאות במקום הקדוש ביותר לעם שלנו היא חרפה. ביום העצמאות אנחנו חוגגים את הנס הגדול של העצמאות, נס שיבת ציון, ועדיין לא שוכחים שעוד לא הגענו ליעד של חירות אמתית".

ח"כ טלי גוטליב תקפה: "אני מתביישת נוכח מעצרו של יהודי שהניף בגאון את דגל ישראל בהר הבית שלנו. שכחנו מהי מורשתנו, מהי הגדרתנו, את זכותינו הטיבעית וההיסטורית על הר הבית. מעצר של מניף הדגל הוא יריקה בפנים של כולנו, השפלה נוראית שמשחקת לידי אוייבינו. די!!".

תום ניסני, מנכ"ל 'בידינו', מסר: "מרגש לראות יהודים זקופי קומה עם גאווה לאומית. מכאן התמונה תתקבל בכל רחבי העולם והמסר יועבר היטב לכל אויבינו: עם ישראל חי וקיים, כאן כדי לנצח! כך מייצרים הרתעה, כך מייצרים ניצחון, כך מייצרים גאווה לאומית".

הנפת דגל ישראל בהר הבית
הנפת דגל ישראל בהר הביתצילום: בידינו