הלל בישיבת חומשישיבת חומש

בישוב חומש המתחדש התקיימה הבוקר (שלישי) ברוב עם תפילת הלל מוזיקלית חגיגית לכבוד יום העצמאות בהשתתפות מאות בני אדם.

את התפילה, שארגנה ישיבת חומש, הוביל הזמר יהודה כץ והשתתף בה ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן. בתום התפילה ערכו בישיבה סיור במקום למשתתפים הרבים שהגיעו וכן הפעלות שונות.

דגן אמר לאחר התפילה: "במיוחד בשנה הקשה הזו בה המושג 'ארץ חמדה' ובראשה הגירוש מגוש קטיף בצפון השומרון, שכונתה בשם הכול כך תלוש -'ההתנתקות'- התפוצצה לעם ישראל אל מול כל העולם בצורה כל כך מדממת".

"אין כמו להרים את הראש ולהניף את הדגל בחומש, הממחישה יותר מכול את האמירה של ר' נחמן מברסלב: 'אם אתם מאמינים שיכולים לקלקל - תאמינו שיכולים לתקן'! חלוצי ישיבת חומש הם דוגמה ומופת לחלוצים אמיצים ונאמנים לעמם ולארצם, שיחד עם מטה חומש תחילה הפכו את המציאות והתחילו את תהליך התיקון של המאיסה רבת השנים בארץ ישראל, ודוקטרינת הנסיגות, הבריחות ועקירת הישובים שהביאה עלינו את השואה הזאת".

לסיום אמר: "מכאן אנו מרימים את הראש, מניפים את הדגל ויחד עם כל עם ישראל נתקן את חרפת מאיסת ארץ ישראל. התחלנו בשנה האחרונה את התיקון הממלכתי והרשמי בחומש, ובעזרת ה' נמשיך הלאה לשא נור, לגנים, ולכדים, ולכל מרחבי ארץ ישראל, וגם לגוש קטיף נחזור בעזרת ה'. אנחנו כאן כדי לתקן, אפשר לתקן! עם ישראל חי!"

שמואל וונדי, מנכ"ל הישיבה הוסיף: "בכל שנה שאנו זוכים לקיים את המעמד הזה אנו גם יכולים להסתכל ולראות איך התקדמנו עוד שלב ועוד שלב בדרך להקמת הישוב חומש מחדש. גם ביום העצמאות הזה אנו מסתכלים אחרוה ורואים את ההתקדמות, אבל עניינו נשואות קדימה ולראות כיצד אנחנו מפתחים פה את ההתיישבות היהודית והופכים את חומש לעיר ואם בישראל".

"כאשר אנחנו רואים את המוני בית ישראל שבאים לחגוג איתנו את יום עצמאותה של מדינת ישראל, אנו רואים שהעם איתנו. העם רוצה בהתיישבות הזאת, ואנו מקווים שבשנה הבאה כבר נזכה לחגוג את יום העצמאות בישוב הקבע של חומש, ופנינו כבר יהיו ליישב יישובים נוספים כאן בשטח האסטרטגי של צפון השומרון", חתם.