החול יזכור: רחלי בנדר, אמנית חול מיצהר מספרת בשיחה עם ערוץ 7 על קליפ החול חדש שהפיקה ומספר את סיפור הגבורה של קיבוץ כרם שלום ונפילתם של שני חברי כיתת הכוננות - עמיחי ויצן וידידיה רזיאל הי"ד.

"ימים ולילות צפיתי בסרטונים ותיעודים מהקרבות ביישובי עוטף עזה כדי לייצר סרטונים שמספרים את סיפורי הגבורה והשכול", היא מספרת בשיחה עם ערוץ 7.

לדבריה, "כל שנה אני מקבלת פניות ליצור סרטונים שיעבירו את התחושות והרגשות דרך הציור בחול, אבל השנה זה היה מדויק ומרגש יותר מתמיד. חיילינו נלחמים בחולות עזה, אנשים נהרגו ונאבקו בגבורה בין דיונות החול, והמגע הרך והתנועה נוגעים בעדינות בסיפורים בלי תיאורים גרפיים או תמונות שהנפש לא יכולה להכיל".

"השנה, כשהופעתי מול משפחות השכול הבנתי כמה כוח יש בציור הזה ואיך בכמה תנועות עדינות הנפש עוברת תהליך, הסיפורים מקבלים במה ראויה אבל בצורה רכה יותר שמתאימה לכל המשפחה גם לילדים. הכול פה עוד כל כך טרי, ואנחנו עדיין באמצע מלחמה וצריך לראות איך אפשר להעביר את הסיפורים החשובים האלה אבל גם בלי לפגוע בנפש. זו זכות גדולה בשבילי ליצור ציורים של זיכרון ולסיים תמיד בציור שנותן תקווה וכוח וחזון כי הזיכרון חשוב כדי לדעת לאן לצעוד ולקבל גבורה וכוחות מהנופלים", היא מסכמת.