הרב גולדשמידט מקבל את הפרס
הרב גולדשמידט מקבל את הפרסצילום: אוליבר רולופס

בצל האנטישמיות הגואה ברחבי אירופה הוענק הפרס היוקרתי ע"ש קרל הגדול הנחשב לפרס היוקרתי ביותר המוענק לאישים ומנהיגים על עבודה שנעשתה באיחוד האירופי לנשיא 'ועידת רבני אירופה' הרב פנחס גולדשמידט.

בטקס שהתקיים בגרמניה השתתפו יו"ר רבני גרמניה סגן נשיא 'ועידת רבני אירופה' ורבה של פרנקפורט הרב אביחי אפל, רבה של בלגיה ונציג הארגון באיחוד האירופי הרב אברהם גיגי.

בהודעת מועצת המנהלים של החברה להענקת פרס קרל הגדול הבינלאומי נאמר כי: "אנו מוקירים את הרב פנחס גולדשמידט על מאמציו הבולטים לקידום הערכים האירופיים של שלום וסובלנות. בחירתנו מעבירה מסר ברור לכך שהחיים היהודיים הם חלק בלתי נפרד מיבשת אירופה ושאין בה מקום לאנטישמיות. כל התקפה על יהודי היא התקפה על כל מה שאירופה מייצגת ומתגאה בו".

הרב גולדשמידט אמר כי "יחד איתי עומדים רבני ודייני הועידה העוסקים ללא לאות בהגדלת התורה ובהאדרתה ובהרמת קרן התורה בישראל וקרן ישראל בעמים ובעצם כל יהודי היבשת עומדים כאן עימדי.

"ההחלטה להעניק לי את הפרס בשם הקהילות היהודיות באירופה מעבירה מסר ברור שהקהילות היהודיות באירופה הם בשר מבשרה של אירופה ומהערכים הדמוקרטיים שלה וכי ביום שלאחר ה-7 לאוקטובר, יש לקהילה היהודית עתיד ביבשת. אמשיך לפעול למען חיזוק הקהילות, הביטחון האישי והשמירה על חופש הדת ביבשת ואפעל בכלל האמצעים בכדי לקדם גם עכשיו שיח של הכלה וסובלנות מול כלל המנהיגות באירופה. אני מבקש בעת הזו להרים תמרור אזהרה להנהגת אירופה - אתם חייבים להיות נחושים יותר מתמיד להילחם באנטישמיות ולמען קיום הקהילות היהודיות ביבשת", סיכם.