עמליה רוזן
עמליה רוזןצילום: באדיבות המשפחה

עמליה רוזן, שהיתה עורכת מוזיקלית בגלי צה"ל 67 שנים, הלכה לעולמה היום (שלישי) בביתה בגיל 95. הלווייתה תיערך מחר (רביעי) ב-12:30 בבית העלמין הישן בהרצליה.

עמליה נולדה בעיר גאלאץ, שברומניה וב1953 עם גיוסה לצה"ל, הגיעה לגל"צ. ברבות השנים הפכה עמליה לעורכת מוזיקה מיתולוגית, שהשפיעה רבות על הפסקול הישראלי והמשיכה בפועלה ממש עד השנים האחרונות.

בין התכניות הרבות שערכה היו: "מצעד המרגנית", "אולדיז", "צלילי שבת" וגם את התכניות "שבע-אפס-שבע", "שעה היסטורית" ו"מעל ומתחת לשמיכה".

טל לב רם, מפקד גלי צה"ל, ספד לה, "עמליה רוזן, ליוותה את גלי צה"ל ובכך גם את המדינה, כבר משנותיה המוקדמות ועד לעשור האחרון. מעבר לכל מעלותיה המקצועיות יוצאות הדופן, אנשי גלי צה"ל יודעים לספר עד היום את המאפיין את עמליה באנושיות שבה, דרך הארץ שהפגינה תמיד, הצניעות ויחסי אנוש מעוררי השראה. עמליה אישה נדירה, שלעולם תישאר חלק מהפסקול של תחנת גלי צה"ל. ובמשך כל שנותיה בתחנה הייתה אהובה ביותר על כל אנשי גל"צ-גלגלצ, מותיקיה ועד הצעירים שבחייליה. משפחת גלי צה"ל מרכינה ראש ומשתתפת בצער בני משפחת רוזן וחבריה".

יורם רותם עורך המוזיקה הראשי של גלי צה"ל הוסיף "עמליה תמיד אמרה שהיא "החיילת הכי מבוגרת של גל"צ" מאז שנולדה בעיר גאלאצ ברומניה ותמיד ראתה בתחנה את ביתה השני. דורות של מאזינים וביניהם גם אני גדלו על התכניות הרבות שערכה בתחנה ובראשן "מצעד המרגנית" שהפך למוסד של ממש בתולדות התחנה. המאזינים שלנו למדו המון מהידע המוזיקלי העשיר שלה ומהכבוד והאהבה שהיו לה לכל סוגי המוזיקה ובעיקר למוזיקה הקלאסית ולמיטב הזמר העברי והעולמי".