הצהרת השר גלנטבאדיבות כאן חדשות

שר הביטחון יואב גלנט דורש הערב (רביעי) מראש הממשלה בנימין נתניהו להכריז כי ישראל לא תשלוט אזרחית ברצועת עזה וכי יתקיים דיון בנוגע לאלטרנטיבה שלטונית לחמאס.

הוא ציין כי "חמאס אינו מתפקד כארגון צבאי, צה"ל פועל ברפיח לחסל את הגדודים האחרונים ולאתר חטופים. כל עוד חמאס שולט אזרחית הוא יוכל לשקם את כוחו".

לדבריו, "אם לא תהיה חלופה לחמאס יהיו שתי אפשרויות - חמאס או ממשל צבאי ישראלי. שתי חלופות גרועות. מאז אוקטובר אני מעלה את הנושא בקבינט ללא תשובה. סופו של המעשה הצבאי במעשה המדיני".

שר הביטחון טען כי "גורמים פלסטיניים בגיבוי מדינות ערב צריכות לשלוט ברצועת עזה, זה אינטרס ישראלי כדי להשיג את מטרותינו. בפועל יש מדיניות שמקדמת ממשל צבאי ישראל, זו חלופה רעה ומסוכנת למדינת ישראל. ממשל צבאי יהפוך להיות המאמץ הבטחוני הראשי של ישראל על חשבון זירות אחרות. הוא יעלה בדם ובמחיר כלכלי כבד ללא תכלית. לא אסכים לזה, אסור לישראל לשלוט אזרחית ברצועת עזה".

על המתיחות עם ארה"ב אמר כי "הקשר עם אמריקה, חזק, יציב וחיוני. הם התייצבו בזמן אמת במעשים. את המחלוקות פותרים בחדרים סגורים ולא בציוצים".

גלנט ציין כי בגבול לבנון מתקיימת "מלחמה מתמשכת" - כהגדרתו. "בקרוב נידרש להחליט על אופן החזרת התושבים לצפון - בהסדר או בפעולה צבאית".

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, תקף את דבריו של שר הביטחון. "מבחינתו של גלנט, אין הבדל בין אם בעזה ישלטו חיילי צה"ל, לבין אם ישלטו בה מרצחי החמאס. זו מהות הקונספציה של שר ביטחון שכשל בשבעה באוקטובר, וממשיך להיכשל גם עכשיו. שר ביטחון כזה חייב להיות מוחלף כדי להשיג את יעדי המלחמה", דברי בן גביר.

תנועת נחלה הגיבה "חיילינו לא יהיו מגש הכסף שעליו יוגש חבל עזה ליידי הרש"פ הרצחנית על מנת להקים בה מדינה פלסטינית. אין ביטחון ללא התיישבות, אין הכרעה ללא התיישבות, אין ניצחון ללא התיישבות.

50,000 הצועדים אתמול בשדרות, יחד עם משפחות הנופלים והחטופים שהשתתפו בצעדה מוכחים שיש רק פתרון אחד: התיישבות יהודית בעזה! רק התיישבות בעזה תביא בטחון לדרום. אחרי שמחת תורה לתושבי שדרות, עוטף עזה וכל מדינת ישראל מגיע שר ביטחון שרוצה לנצח!".