רכב לפירוק
רכב לפירוקצילום: יח"צ

כאשר מגיע הזמן להיפרד מכלי הרכב הישן שלנו, חשוב לנו למקסם את התמורה הכספית שנקבל בעבורו. במקרים רבים, בעלי רכב נתקלים במצבים שבהם המכירה של הרכב בשוק הפרטי אינה אפשרית או כדאית, ואז עולה השאלה - מה עושים עם הרכב הישן?

התשובה היא פנייה לשירותי קונה רכבים. במאמר זה נסקור את כל מה שצריך לדעת על מכירת רכב לשירות קונה רכבים , החל מהסיבות המרכזיות לכך, דרך תהליך המכירה והגורמים המשפיעים על הערך הכספי של הרכב, ועד לטיפים חשובים ושאלות נפוצות הקשורות לנושא.

מדוע כדאי למכור רכב לחברת פירוק?

המצבים העיקרים שבהם נרצה למכור את הרכב לפירוק הם כאשר הרכב נמצא במצב "על הפנים" או שלא משתלם כבר למכור אותו באתרי מכירת רכבים והאופציה הכי טובה היא להיפטר ממנו כמה שיותר מהר ועדיף שעה אחת קודם.

איזה גורמים המשפיעים על שווי הרכב בחברת פירוק

ישנם מספר גורמים עיקריים המשפיעים על השווי הכספי שחברת פירוק תציע לכם עבור הרכב:

מצב הרכב

ככל שמצב הרכב טוב יותר, כך ערכו גבוה יותר. רכבים תקינים ושמישים יזכו להצעת מחיר גבוהה יותר מרכבים פגומים או שאינם נוסעים.

שנתון ודגם הרכב

רכבים חדשים יותר ומבוקשים יזכו להצעות מחיר גבוהות יותר. מותגים ודגמים פופולריים ומבוקשים גם הם ישפיעו לטובה על השווי, לדוגמה פרארי ישנה, היא עדיין פרארי ולכן המחיר שלה יהיה גבוה יותר ממותג רכבים ממוצע.

משקל הרכב

רכבים כבדים יותר מכילים כמות גדולה יותר של מתכות וחלקים לפירוק, ולכן ערכם גבוה יותר בחברות פירוק.

מצב של טוטאל לוס

רכבים שהוגדרו כ"טוטאל לוס" על ידי שמאי יזכו להצעות מחיר נמוכות יותר, מכיוון שערכם הכלכלי נמוך (רכב מוגדר כטוטאל לוס אם מעל 60% מערכו נפגע).

נ.ב – חשוב מאוד לבחור חברת פירוק אמינה, היא תציע עבור רכבכם מחיר הוגן בהתאם למצבו.

איך לבחור חברת פירוק רכבים אמינה ומקצועית?

בעת מכירת רכב לחברת פירוק, חשוב להבטיח שאתם פונים לחברה מקצועית ואמינה (אתם עוד תברכו אותנו על זה). הנה מספר טיפים שיסייעו לכם בבחירה:

בדקו המלצות וחוות דעת

שאלו חברים ומכרים על חברות פירוק שהם השתמשו בשירותיהן, וחפשו חוות דעת ברשת על החברות השונות. המלצות חיוביות הן סימן טוב לאמינות ומקצועיות.

השוו הצעות ממספר חברות

פנו למספר חברות פירוק שונות וקבלו הצעות מחיר עבור הרכב שלכם. השוואת ההצעות תסייע לכם להבין אם אתם מקבלים מחיר הוגן, ישנם מצבים רבים שעבור אותו רכב בדיוק תקבלו הצעות מחיר שונות מאוד מקונה רכבים אחד לאחר, לכן בשביל לא לצאת פראיירים חשוב שתבדקו עם כמה לפני שתסגרו עם קונה רכבים אחד.

בדקו ניסיון ורקע

בררו כמה שנים קונה הרכבים בתחום, עדיף לבחור קונה שנמצא לפחות 5 שנים בתחום, שצבר ניסיון ויודע איך התהליך עובד מבחינה חוקית.

שורה תחתונה – קונה רכבים לפירוק

מכירת רכב לפירוק (קונה רכבים) היא אופציה מצוינת עבור מי שרכבו כבר "עבר את השיא" מה שנקרא, תוכלו לקבל מחיר הוגן, בתהליך פשוט ביותר של כיום יומיים, בכך תבטיחו לעצמכם שקט והכי חשוב "משנה מקום משנה מזל" אז אתם מחליפים את הרכב הישן ויש לכם מקום לזמן החדש.