הרמטכ"ל ללוחמים ברפיח: אתם עושים עצמאותצילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל, רב-אלוף הרצי הלוי, קיים אתמול (שלישי), במהלך יום העצמאות, הערכת מצב וסיור ברפיח ברצועת עזה עם מפקדי אוגדה 162, יחד עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן, מפקד אוגדה 162, תת-אלוף איציק כהן ומפקדים נוספים.

“יום זיכרון מאוד מאוד משמעותי, נוספו לנו הרבה מאוד משפחות, אנחנו עם אחריות מאוד מאוד גדולה בעשייה שלנו, אתם מרגישים את זה כאן. אני אומר לכם שלציין את זה כאן, יש בזה משהו מאוד מאוד חזק ועוצמתי", אמר הלוי.

הוא ציין כי "מדינת ישראל היום חוגגת, מציינת, את יום העצמאות. אתם, עושים עצמאות. אתם עושים עצמאות, ואני אומר לכם אני עברתי היום וסיפרתי קודם למח"טים שאני פגשתי היום מצטיינים בבית הנשיא, היה לי יום מגוון. משפחות של חטופים, משפחות שכולות, פצועים בתל השומר ובאתי לפה ואני פוגש אתכם. עכשיו נצא להחליט קדימה, ואני אומר לכם, זה לעשות עצמאות".

לדבריו, "גם האזרחים רוצים לראות שנלחמים חזק ומשפיעים. אני חושב שכשהייתי בתל השומר הגיע מסוק עם ארבעה פצועים, לדעתי מהצמדת המטען מפה, אם אני אסנכרן את הזמנים וראינו אותם פורקים בדיוק. הפצועים מסתכלים מהחלון על המנחת ורואים את הדבר הזה ואומרים 'עוצמה שזה נמשך, אנחנו פה ירדנו מהסד"כ'. אחד אמר לי 'אני מחלים, שיקום ויוצא לקצינים'. יש עוצמה ויש כוח קדימה".