מועצת חכמי התורה של ש"ס ואריה דרעי
מועצת חכמי התורה של ש"ס ואריה דרעיצילום: דוברות

במסגרת הניסיון לגבש את חוק הגיוס בממשלה, יו"ר ש"ס אריה דרעי מקים ועדת ראשי ישיבות ורבנים שתעסוק ותכריע במעמדם של בני הישיבות מול צה"ל.

במכתב שיתפרסם מחר (חמישי) בשער עיתון 'הדרך' - ביטאון המפלגה - מודיעה מועצת חכמי התורה של ש"ס על הקמת הועדה בראשה יעמוד חבר מועצת חכמי התורה וראש ישיבת פורת יוסף הרב שמואל בצלאל.

בפתח המכתב נאמר כי "כידוע לדאבון לב, בתקופה האחרונה מתגברים הניסיונות להצר את צעדיהם של בני התורה היקרים המסולאים בפז, ולפגוע חלילה בעולם התורה, שהוא היסוד לקיום ושמירת עם ישראל, שאין אומתנו אומה אלא בתורותיה.

במכתב מוצגים שמות חברי הוועדה ומובהר כי הם "ידונו בכל הפרטים בכובד ראש ובשיקול דעת להנחות הנציגים הנאמנים העומדים על המשמר בכל עוז, ובראשם יו"ר התנועה הרב רבי אריה דרעי, ולצידו הרב אריאל אטיאס אשר התמנה ע"י מרנן זצוק"ל לעניין זה. ויהי רצון שחפץ ה' בידם יצלח, להגדיל תורה ולהאדירה".

בהמשך קראו חברי המועצת לאברכי הכולל ולבחורי הישיבות שלא יעסקו בכך. "ואנו שבים וקוראים בקריאה של חיבה אל בני הישיבות ואברכי הכוללים, שאין להם לעסוק בנושאים שאינם בלימוד, ובוודאי שלא בנושא זה, וישקיעו ראשם ורובם אך ורק בלימוד התורה ועמלה, יומם ולילה לא ישבותו. וזכות זו תעמוד לנו להיוושע בתשועת עולמים בב"א".

כזכור, לפני ימים אחדים שיגר ראש ישיבת פורת יוסף הרב משה צדקה מכתב ליו"ר ש"ס דרעי ובו קרא לו שלא להתפשר על סעיפי חוק הגיוס.

לדבריו, "גם בחורים שאינם עוסקים כל היום בתורה, קצת חלשים בתורה, אסור לנו, וחלילה לנו לקחת אותם לצבא. כי גם הם מתפללים וגם הם לומדים, ושמה, במקום ההוא אם ילכו לצבא, יש הרבה ניסיונות שלא יוכלו לעמוד בהם".